Yazdırma Dostu    

Blue Elephant Kindergarten İsimli Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi

Gönüllümüz Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu Serap Karakaya, Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun Gönderen Kuruluş olarak katıldığı ve Macaristan'dan Nyitottság a Világra Alapítvány adlı Ev Sahibi Kuruluşun hazırladığı "Blue Elephant Kindergarten’’ isimli Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Projesi kapsamında 22 Aralık 2017 tarihinde Macaristan’ın Pecs şehrine gitmiştir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan Pecs şehri Macaristan’ın güneyinde Hırvatistan sınırına yakın bir şehirdir ve birçok tarihi döneme ait eserleri ile 2010 yılında Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir.

Projenin koordinatörlüğünü üstlenen "Nyitottság a Világra Alapítvány" isimli kuruluş, Pecs şehrinde özelikle çocuklar için çeşitli sanatsal, eğitsel etkinlikler yapan ve Avrupa Gönüllü Hizmeti Projeleri uygulayan akredite bir kuruluş.

Gönüllümüz Serap Karakaya, 6 ay süreli proje kapsamında, Kreş öğretmenlerinin yanında derslere girip yardımcı ve gözlemci olma, çocukların resim yapma, şarkı söyleme ve el becerilerini geliştirmek için aktivite hazırlama gibi gönüllü faaliyetlerde yer alacaktır. Ayrıca Macarca kursuna devam edecek olan gönüllümüz, farklı Avrupa ülkelerinden bireylerin de bulunduğu bu projede hem ülkemizi ve kültürümüzü tanıtma hem de farklı ülke ve kültürleri tanıma fırsatı bulacaktır.

 
Proje Listesine Dön Okuma: 981