Yazdırma Dostu    

EQUALITY Projesi II. Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısı (TPM) İtalya'da Yapıldı

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı hibe sahipliğinde iki yıl süreyle yürütülmekte olan ve Antalya Valiliği'nin de proje ortağı olarak yer aldığı "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projesi’nin ikinci Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısı (TPM) 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İtalya'nın Ferrara şehrinde yapıldı.

Ferrara Casa di Cura Quisisana Hospital ev sahipliğinde gerçekleşen Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısına, ev sahibi kuruluştan Prof. Dr. Vincenzo De Sanctis ile Dr. Eva Pancaldi, İspanya'dan Barcelona Hospital Clínic - IDIBAPS of Barcelona adına Prof. Dr. Joan-LLuis Vives Corrons ve Dr. Rafaella Colombatti, Türkiye’den Proje Koordinatörü Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı adına Prof. Dr. Duran Canatan ve Veli Ercan Çetintürk, Antalya Valiliğinden Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk ve CEUPA Koordinatörü Baki Karaçay, Antalya Talasemi Derneği adına Erman Oruç ve Tolga Mete katıldı.

Toplantıda, devam eden proje faaliyetleri yanısıra 27 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında Ferrara’da 20 Doktorun katılacağı Eğiticilerin Eğitim programı ele alındı; ayrıca Proje Bütçesi ile ilgili finansal konular ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.
Haber Listesine Dön Okuma: 1468