Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Projelerimiz

Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY) Projesi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun (CEUPA) desteği ile hazırlanarak 2016 yılında Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim programından hibe almaya hak kazanan “Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)” (REF:2016-1-TR01-KA202-034376) isimli proje, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) koordinatörlüğünde yürütülecek. 2 yıl süreyle uygulanacak projenin ortakları şunlardır:

1- Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV)
2- Antalya Valiliği
3- Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
4- Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği (AKD)
5- Universitat de Barcelona (İspanya)
6- Casa di Cura Quisisana (İtalya)

Kısa adı EQUALITY olan proje ile Türkiye’den ve Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da eğitici eğitimi programlarına katılarak talesemi konusunda mesleki kapasitelerini ve yeterliliklerini arttırmaları planlanmaktadır. Böylelikle Antalya’da ikamet eden talesemi hastalarının hayat standartlarının yükseltilmesi ve toplumda talesemi hakkında farkındalığın arttırılması sağlanacak.

Projenin toplam bütçesi 196 bin Euro olup, söz konusu bütçeyi 7 proje ortağı 2 yıl boyunca üstlendikleri görevlere göre proje faaliyetlerinde kullanacaklardır. Projede Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı e-magazin ve e-kitap hazırlanması, eğitim seminerleri düzenlenmesi ve web sitesi yapımı gibi faaliyetler gerçekleştirecek. Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği talesemik hastalar için mobil uygulamanın geliştirilmesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta takip kartlarının ve akış çizelgelerinin geliştirilmesi, İtalyan ortak doktor ve hemşirelere eğiticilerin eğitimi verilmesi,  İspanyol ortak ise ICT tabanlı eğitim modülünün geliştirilmesi görevlerini yürütecek.

Antalya Valiliği, uzun yıllardan beri yürüttüğü Avrupa Birliği projelerinden edindiği deneyim ışığında sözkonusu çokuluslu projenin program kurallarına göre sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülmesine destek sağlamak yanında proje kimliği ve logosunun oluşturulması, proje izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi ile yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yerine getirecek.
Proje Listesine Dön Okuma: 1016

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016