Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Projelerimiz

“Sivil Toplum için Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” isimli Jean Monnet Programı

Akdeniz üniversitesi tarafından hazırlanan “Sivil Toplum için Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” isimli, yerelde politika yapıcı kurumları da hedef kitlesi içerisinde barındıran projenin yürütülmesine dair hazırlanan Antalya Valiliği İle Akdeniz üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü 25 Şubat 2013 tarihinde Valiliğimiz ile Akdeniz üniversitesi arasında imzalandı.

Bu JM Modülünün amacı, Valiliğimiz bünyesinde yer alan Avrupa Birliği Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş çalışanlarının Avrupa Birliği politikalarına ilişkin bilgi birikimlerini artırmak suretiyle, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm iş ve işlemlerinde AB perspektifinin yerleştirilmesine katkıda bulunmaktır. Amacı ile Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun varoluş amacına da hizmet edecek olan projenin, eğitim programı, eğitim materyalleri, anket uygulaması ve elektronik bültenler gibi bir dizi çıktısı olacak.

Bu amaca yönelik olarak ders öğrenme kazanımlarına dayalı JM Modülü hayata geçirildi. Modül kapsamında her yıl 30 olmak üzere 3 yıl boyunca toplam 90 personele eğitim verilecek.

Söz konusu eğitimlerden ikisi 9 gün ve 54 saati kapsayacak şekilde, Akdeniz üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Kurucu antlaşmalardan, Avrupa Birliği’nin (AB) genişleme sürecine, AB’nin kurumsal yapısından, karar alma sürecine, AB-Türkiye ilişkilerinden, AB-2020 stratejisine, AB bütçesinden, iç pazar politikasına kadar çeşitli konuların işlendiği temel eğitim programlarına, Antalya Valiliği AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nda temsil edilen kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden 30’şar kişi toplam 60 kişi görevlendirilmek suretiyle katıldı.

 
Proje Listesine Dön Okuma: 1748

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016