Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Projelerimiz

Tamamlayıcı Terapilerle Avrupa Birliği Standartlarında Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi (BestCARE) Projesi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun (CEUPA) desteği ile hazırlanarak 2014 yılında Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık programından hibe almaya hak kazanan "Tamamlayıcı Terapilerle Avrupa Birliği Standartlarında Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (BestCARE) (Ref. 2014-1-TR01-KA202-013246) projesi, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi koordinatörlüğünde 2 yıl süre ile yürütülmüştür. Projede bu iki kurum yanısıra, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği ve Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Centro Studi Delle Professioni Sanitarie (CESPİ), İngiltere'den Athena School Natural Therapies ve Almanya'dan EURO-CERT Academy Avrupa'lı ortak kurumlar olarak yer almıştır.

Antalya'daki onkoloji ve kadın doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerinin tamamlayıcı terapi yöntemleri konusundaki mesleki kapasitelerinin arttırılması amaçlananan sözkonusu proje ile, özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkilerin tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltılması hedeflenmiştir. Proje kapsamında, 2015 yılında Türkiye'den 12 ve İtalya'dan 3 hemşire İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatmışlerdır. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde kurulan Simülasyon Laboratuvarı kullanılarak özellikle Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine konuyla ilgili eğitimler başlatılılmış ve Avrupa Birliği ülkelerinden transfer edilen tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin yaygınlaşması sağlanmıştır.

Proje kapsamında Antalya Valiliği, projenin açılış ve kapanış konferansı organizasyonu, proje kimliği ve logosunun oluşturulması, çoğaltıcı materyallerinin basımı gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yürütmüştür.
Proje Listesine Dön Okuma: 2435

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016