Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Etkinlik & Organizasyonlarımız

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 Yılı 2. Toplantısı

Antalya ili Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun 2011 yılı ikinci toplantısı, Vali yardımcısı Mehmet Yavuz başkanlığında, 01 Nisan 2011 tarihinde saat 14:00’te Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Yavuz açılış konuşmasında, ABUDY Kurulunda AB ile ilgili tüm konularda ilimizdeki sorunlara çözüm aranacağını ve karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunacağını belirterek Kurul Alt Gruplarının bir an önce aktif bir şekilde çalışmalarına başlaması için işbirliğinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından, ATSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Burcu Topkaya Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan hizmet sözleşmesiyle faaliyetlerine başlayan Antalya Bilgi Merkezi amaçları, yürüttüğü proje faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

AB fon ve mali kaynaklarından azami ölçüde istifade edilmesi için alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü ve bu konuda kurum temsilcilerinden gelen önerilerin dinlendiği kurul toplantısının kapanış konuşmasını yapan Antalya Valiliği Avrupa Projeleri Koordinasyon Merkezi(CEUPA) Koordinatörü Baki Karaçay, ‘CEUPA’nın yerel halkı, kamu ve sivil toplum kuruluşlarını, Hayat Boyu Öğrenme, Gençlik Programları ve diğer AB hibe Programlarının sağladığı fırsatlar hakkında bilgilendirdiğini belirterek,  planlı yönetim süreçlerine uygun hareket edebilen ve profesyonelce proje hazırlayabilen ekiplerin AB hibe programlarından faydalanma şansı yüksek olduğunu söyledi. Karaçay, bu anlamda projelerini geliştirmek isteyenlere destek vermek üzere kapılarının her zaman açık olduğunu ve ayrıca kurumlar açılan hibe programları ve Avrupa Birliği ile ilgili gelişmeleri ve haberleri www.ceupa.gov.tr adresinden takip edebileceklerini söyledi. Karaçay son olarak kurumlardan beklentilerinin, açıklanan hibelerle ilgili proje fikirleri doğrultusunda ön hazırlık yapmaları ve bundan daha da önemlisi, bu proje için proje yürütme yeterliliğine sahip insan kaynaklarını oluşturarak çalışmaları devamlı bu ekiple yürütmeleri gerektiğini belirtti.
Etkinlik & Organizasyon Listesine Dön Okuma: 1

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016