Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA, Avrupa Birliği Çalışma Ziyaretine Ev Sahipliği Yapıyor

Kısa adı CEUPA olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nin Hayatboyu öğrenme Programları bünyesinde başlattığı 2011 Yılı Çalışma Ziyareti Ev Sahipliği Projesi, 14-18 Kasım tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek.

 

"Eğitimde Hareketlilik ve Hayatboyu öğrenme ile Avrupa Birliği Programlarının İlişkilendirilmesi" başlıklı Çalışma Ziyareti ile ilgili olarak 10 farklı Avrupa ülkelesinden gelen 12 Mesleki Eğitim Uzmanı ve Yöneticinin isimleri ve ülkeleri şöyle: Hanne Christensen (Danimarka), Ioanna Psina (Yunanistan), Irina Ivanova (Bulgaristan), Mario Pecere (Italya), Marie Helene Riou (Fransa), Dagmar Manaskova (Çek Cumhuriyeti), Brone Vilutuene (Litvanya), Joel Melka (Fransa), Siegmut Keller (Almanya),  Jasminka Majsec (Hırvatistan), Joanna Denkowska (Polonya), Miroslaw Ciolek (Polonya).

 

14 Kasım Pazartesi günü Antalya Harrington Park Hote Toplantı Salonunda başlayan programın Açılışı, İl AB Daimi Temas Noktası görevini yürüten Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından yapıldı. Programın ilk gününde CEUPA Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından Merkezin tanıtımı yapılarak Antalya Valiliği tarafından yürütülmekte olan "LLL-Driver" ve "APPSA" akronimli iki mesleki eğitim projesi hakkında bilgi verildi. Programın öğlenden sonraki oturumunda ise ziyaretçi olarak gelen yetkililer, kendi ülkelerini, kurumlarını ve eğitim sistemlerini tanıtan sunumlar yaptılar. İlk günkü programda Dr. Ender özdemir tarafından Türk müziğinin zengin repertuarından örnekler verilerek yapılan solo kanun dinletisi ile Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (ANFAD) tarafından hazırlanan, Antalya’nın doğal, tarihi ve turistik güzelliklerini yansıtan fotoğraf gösterisi katılımcıların büyük ilgisini çekti.

 

Programın ikinci gününde katılımcılar Akdeniz üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi makamında ziyaret ederek, üniversitenin Uluslararası İlişkiler Birimi ile Eğitim Fakültesi yetkilikleri tarafından verilen mesleki eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. İkinci günün öğlenden sonraki oturumunda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile OSB Teknik Endüstri Meslek Lisesi, yürüttükleri çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirerek karşılıklı işbirliği imkânları üzerinde görüş alış verişinde bulundular.

 

16 Kasım Çarşamba günü Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret eden Avrupa'lı uzman ve yöneticiler, burada Antalya ile ilgili merak ettikleri konular hakkında bizzat ilin valisinden bilgi aldılar ve Antalya'da kaldıkları sürede edindikleri izlenimlerini paylaştılar. Vali Altıparmak, çalışma ziyareti için Antalya'da bulunan uzman ve yöneticileri ağrılamaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek, ayrılışta konuklarına hediyeler sundu. Aynı günkü programın devamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı makamında ziyaret eden 12 Avrupalı uzman ve yönetici burada milli eğitim sistemi ile ilgili sorularına cevap aldıktan sonra Konyaaltı Anadolu Meslek Lisesini ziyaret ettiler ve okulun atölye ve laboratuarlarda incelemelerde bulundular.

 

Söz konusu Çalışma Ziyareti kapsamında 12 Avrupalı uzman ve yönetici, takip eden günlerde Türk Eğitim Sistemi ile ilgili yapılacak sunumları izleyecek ve kalıcı ortaklıklar oluşturmak üzere bilgi alış verişinde bulunacaklar. Program kapsamında ilin tarihi ve kültürel mirasının tanınması amacıyla ayrıca, Kaleiçi, Aspendos  ve Antalya Müzesi'en yapılacak ziyaretler yanısıra Perşembe günü akşamı verilecek Veda Kokteyli yer alıyor. Ziyaretin son gününde Yuvarlak Masa toplantıları ile Grup Raporu hazırlanarak katılımcılara sertifikaları verilecek.
Haber Listesine Dön Okuma: 1867

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016