Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Her Ayın İlk Çarşambası Düzenlediğimiz AGH Seminerleri Birinci Yılını Geride Bıraktı

2010 yılı Kasım ayında başlanan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) AGH Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Seminerleri birinci yılını geride bıraktı.

 

Her ayın ilk Çarşamba günü yapılan AGH Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Semineri’nin bu ayki etabı Merkezimizin toplantı salonunda 5 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Onikincisi düzenlenen seminerde, 18-30 yaşları arasındaki gençlere AGH programı hakkında bilgi verilmektedir. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, özgeçmiş ve motivasyon mektubu yazımı ile AGH veritabanında nasıl arama yapabilecekleri ve proje sahibi organizasyonlarla nasıl iletişim kurabilecekleriyle ilgili uygulamalı bilgilendirmelerin yapıldığı seminerlere bugüne kadar üçyüzden fazla genç katıldı.

 

Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programları Eylem 2 Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında Gönderen/Koordinatör/Ev Sahibi Kuruluş akreditasyonuna sahip Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, AGH ile ücret ödemeden yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen gençleri bilgilendirerek, adaylara, gitmeyi istedikleri ülkelere ve katılmak istedikleri etkinliklere göre proje bulmaları konusunda teknik destek vermeye devam etmektedir.

 

Her ayın ilk Çarşamba günü gerçekleştirilmeye devam edecek olan AGH Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Seminerlerinin onuçüncüsü 2 Kasım 2011 tarihinde saat 14.00’da Merkezimizde verilecek.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Gençlik Programları Sorumluları Esra Tilkioğlu ve Billur Yaşar tarafından verilen AGH Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Seminerlerine AGH ile ilgili sorularına yanıt bulmak isteyen 18-30 yaş arasındaki bütün gençler davetlidir.

 

Otuzar kişilik gruplara verilmek üzere düzenlenen seminere katılmak isteyenler, buraya tıklayarak doldurabilecekleri online başvuru formunu göndererek veya Merkezimizi telefonla arayarak önkayıt yaptırabilirler. (Formda görünmeyen tarihler, 30 kişilik başvuru kontenjanı dolmuş olanlardır.)

 

Yer: Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (Harita ve kroki için tıklayın

 

Seminer afişini indirmek için tıklayın.

 

Seminer Afişimizden istemek için lütfen Merkezimizle iletişime geçin.

 

40 Soruda AGH için tıklayın.

 

 

 

AGH Hakkında Kısa Bilgi

 

AGH projeleriyle farklı ülkelerde bulunan gönüllülerin çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerin içinde yer alarak 'öteki' kavramından uzaklaşmaları ve 'biz' kavramı çerçevesinde düşünmeye başlamaları amaçlanmaktadır. Gönüllüler bulundukları ortamlarda kendi ülkelerini ve kültürlerini temsil ederken, dolaylı da olsa Avrupa ve dünya vatandaşlığı duygularını pekiştirme fırsatı bulmaktadırlar. Projelerde uygulanan çeşitli sosyal etkinlikler sayesinde proje gönüllüsü gençlerin, bulundukları ülkelerde sosyal hayata katılımları ve çeşitli uygulamalarla kültürel katılımcılığı teşvik ediliyor. Gönüllüler, yeraldıkları aktivitelerle farklı arka plandan gelen gençlerle çalışma imkânı bulmakta, ayrıca, farklı kurumsal yapılanmaları ve yerel kültürü yakından ve doğru biçimde tanıma fırsatı bulmaktadırlar. AGH projeleri, gönüllü açısından olduğu kadar yerele de katkı sağlamaktadır. Gönüllüler, düzenlenen bilgi paylaşımı aktiviteleri sayesinde, yerel halkla kaynaşma ve onları yakından tanıma fırsatına sahip olmakta, bu sayede karşılıklı kültürel bakış açılarını zenginleştirici ve faklılıklara karşı hoşgörü anlayışını pekiştirici ortamlar oluşturulmaktadır. Böylelikle, Avrupa vatandaşlığı kavramı hem yerel halk, hem de gönüllü açısından pekiştirilerek, Avrupalılık bilincinin oluşmasına katkı sağlanmaktadır.
Haber Listesine Dön Okuma: 2127

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016