Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Proje Yazma, Yürütme ve Destek Çalışma Grubu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Antalya İli Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 yılı 3. Toplantısında alınan karar gereği "Proje Yazma, Yürütme ve Destek Çalışma Grubu" ilk toplantısını 27 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirdi.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi organizasyonunda, 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, "Proje Yazma, Yürütme ve Destek Çalışma Grubu" kurul üyeleri ile temsilcileri katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, AB Projeleri Koordinasyon Merkezi ve Antalya Ticaret Borsası'ndan kurul üyeleri düzeyinde katılım sağlanan toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Döşemealtı Kaymakamlığı, Kepez Kaymakamlığı, Muratpaşa Kaymakamlığı, Kaş Kaymakamlığı, İl Defterdarlığı, İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden Kurul üyelerinin temsilcileri katıldılar.

Toplantıda, Antalya İli AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Çalışma Usûl ve Esasları" 9. Maddesi gereğince yapılan oylama sonucunda, oybirliği ile Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) Koordinatörü Baki Karaçay'ın başkanlık görevini yürütmesine karar verildi. Grupta ayrıca, Kaymakamlıklarda ve Merkez İl Müdürlüklerinde AB konusunda çalışacak kişilerin (öncelikli olarak AB Kurum temas personelinden) tespit edilmesine ve bunların ihtiyaçlarının belirlenmesinin sağlanmasına, yapılması planlanan eğitim çalışmalarına ilişkin takvimin CEUPA tarafından belirlenmesine ve grup üyelerine bildirilmesine karar verildi. Yapılan görüşmeler sonucnda, çalışma grubu toplantılarına kurul üyesi adına kurum düzeyinde veya o yetkiye sahip bir temsilci düzeyinde katılım sağlanmasına vurgu yapılması kararlaştırıldı.

 

Antalya'da belirlenen ve sözkonusu kurul üyelerinin oluşturduğu altı çalışma grubu, yaptıkları toplantılarda alınan kararlar ile ilgili olarak, 21 Ekim 2011 tarihinde yapılacak Antalya İli Antalya İli Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 4. toplantısında Kurul üyelerini bilgilendirecekler.
Haber Listesine Dön Okuma: 1847

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016