Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği’nden Kültür ve Sanat Alanında Hibeler

Sivil Toplum Diyaloğu-II Kültür ve Sanat Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı.

Merkezi Finans Ihale Birimi tarafından açıldığı duyurulan bu teklif çağrısının genel hedefi, işbirliği için bir çerçeve oluşturmak, ortaklıkları desteklemek, Kültür ve Sanat alanında Türk sivil toplumları ve Avrupa Birliği'ndeki benzer örgütler arasındaki diyalogu geliştirmek ve kültür ve sanat operatörlerinin birbirleriyle ve Kültür ve Sanat alanında çalışan diğer kuruluşlarla işbirliği yapması için fırsatlar geliştirmektir.

Teklif Çağrısının özel Hedefleri

Kültür ve Sanat alanında Türkiye sivil toplumları, AB'deki benzer örgütler ve Aday ülkeler (Hırvatistan ve Makedonya Cumhuriyeti) arasında uzun vadeli işbirliği ve ortaklık yaratma ve ağ oluşturma.

Kültür ve Sanat alanında Türkiye sivil toplumları, AB'deki benzer örgütler ve Aday ülkeler (Hırvatistan ve Makedonya Cumhuriyeti) arasındaki kültürel diyaloğu ve anlayışı geliştirme. 
Tüm projeler bu teklif çağrısının özel hedeflerine uygun olmalıdır.

Proje Alanları

Teklif edilen projeler bu Hibe Programı çerçevesinde desteklenecek olan aşağıdaki öncelik alanlardan bir ya da birden fazlası içinde yer almalıdır:

Kültür ve sanat alanındaki işlerin ve operatörlerin desteklenmesi ve tanıtılması 
Kültür ve sanat alanında işbirliği

Farkındalık yaratma

Hibe Miktarları

Bu program kapsamında sağlanan tüm hibe miktarları aşağıda belirtilen alt ve üst sınırlar arasında olmalıdır:

Asgari tutar: 50.000 Avro 
Azami tutar: 150.000 Avro

Kimler Başvurabilir?

Sivil Toplum örgütleri, üniversiteler, belediyeler, bölgesel belediye birlikleri

Ortaklar

Başvuru sahipleri ya AB üye Devletlerinden ya da Aday ülkelerden (Hırvatistan ve Makedonya Cumhuriyeti) en az bir adet uygun ortak sahibi olmalıdır. Sadece Türkiye Cumhuriyeti'nden ortaklar uygundur ancak bu durum başvuru sahiplerine ilişkin uygunluk kriterlerinin yerine getirilmesi için yeterli değildir.

Proje Süreleri

Projenin planlanan süresi 9 aydan az, 12 aydan fazla olamaz.

Toplam Bütçe

1.800.000 Euro

Başvuru Süresi

Hibe Programı için daha önce ilan edilen 3 Mayıs 2010 son başvuru tarihi 17 Mayıs 2010 saat 16:00 olarak değiştirilmiştir.

Daha Fazla Bilgi ve Gerekli Belgeler

Sözkonusu hibe programı hakkında daha geniş bilgiye ve Başvuru Rehberi, Başvuru Formu ve gerekli diğer belgelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği
http://www.abgs.gov.tr/index.php?p=44333&l=1

Merkezi Finans İhale Birimi
http://mfib.gov.tr/news.php?action=show&id=693&lng=tr
Haber Listesine Dön Okuma: 3076

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016