Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Çalışma Ziyareti Programına Katılacak 12 Avrupalı Uzman Belli Oldu

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi ev sahipliğinde 14-18 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek olan Çalışma Ziyareti’nin katılımcıları CEDEFOP ve Ulusal Ajans tarafından belirlendi. Çalışma Ziyaretine 10 ülkeden katılacak toplam 12 kişinin isimleri ve ülkeleri şöyle:

 

1. Hanne Christensen (Danimarka)

2. Ioanna Psinab (Yunanistan)

3. Irina Ivanova (Bulgaristan)

4. Mario Pecere(İtalya)

5. Dagmar Manaskova (Çek Cumhuriyeti)

6. Brone Vilutiene (Litvanya)

7. Joel Melka (Fransa)

8. Siegmut Keller (Almanya)

9. Jasminka Majsec (Hırvatistan)

10.Joanna Denkowska (Polonya)

11.Miroslaw Ciolek (Polonya)

12.Marie Helene Riou (Fransa)

 

Antalya Valiliği’nin 2011-2012 döneminde “Linking EU Programmes on Educational Mobility and Lifelong Learning” isimli projesi ile ev sahipliği yapmaya uygun bulunduğu Çalışma Ziyareti programı, Selanik’te bulunan ve kısa adı CEDEFOP olan Avrupa Mesleki Eğitimi Geliştirme Merkezi’nin koordinasyonunda, 27 AB ülkesi, 3 EFTA (Norveç, İzlanda, Lichtenstein) ve 3 aday ülkenin (Türkiye, Hırvatistan ve Makedonya) katılımları ile yürütülüyor.

 

Genel ve mesleki eğitim uzmanlarının ve yöneticilerinin katılımcı profilini oluşturduğu ziyaret ile Avrupa ülkelerindeki eğitim sisteminin tanınması ve yeniliklerin yakından takip edilmesi, Türk eğitim sisteminin tanıtılması, elde edilen bilgi ve tecrübelerin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

 

Çalışma Ziyaretinin daha başarılı geçmesi amacıyla Ulusal Ajans, yerel bütçesinden 1000 € destek sağlayacaktır. Sözkonusu destek, ziyaret sonrasında, belirli kalemlerle sınırlı kalmak kaydı ile ve sadece fatura vb. resmi harcama belgesine dayalı olarak yapılacaktır.

 

Hayatboyu öğrenme Programları başlığı altında 5 gün süre ile gerçekleşecek olan ziyaret sonucunda, kalıcı dostluklar ve ileride hayata geçirilecek projeler için muhtemel ortaklıklar kurulması beklenmektedir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1906

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016