Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Alanya'da Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı

“2011 öğrenen Antalya Yılı” eğitim etkinlikleri kapsamında, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) ve Alanya Kaymakamlığı işbirliğinde 29 Temmuz 2011 tarihinde, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonunda “Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi” başlıklı bir günlük eğitim programı düzenlendi.

 

Alanya Kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarına duyurusu yapılan eğitim programına 70’ten fazla kurum yöneticisi ve çalışanı katıldı. Katılımcıların yoğun bir ilgi ile takip ettiği programda, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından, AB tarafından sağlanan hibe programları ve bunlara kolay erişim yolları ile proje hazırlamada kolaylık sağlayan uygulamalar hakkında bir bilgilendirme yapıldı. Program’da ayrıca CEUPA’da görevli Proje Uzmanı Meryem Zincirli tarafından üye ve aday ülkelerin eğitim ve öğretim sistemlerinin modernizasyonu ve uyumunun sağlanması için öngörülen “Hayat Boyu öğrenme Programı (LLP)” Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programı’nın genel tanıtımı yapıldı, program kapsamında yeralan “Hareketlilik” projelerinin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verildi. Programın öğleden sonraki ikinci bölümünde, CEUPA’da görevli Proje Uzmanı Esra Tilkioğlu tarafından gençlerin sosyal ve kültürel beceri edinmelerine katkı sağlayan ve kendi inisiyatifleri ile yürüttükleri proje ve faaliyetlere destek vererek öğrenme fırsatı oluşturan “Gençlik Programları” tanıtılarak, program içinde yer alan “Avrupa Gönüllü Hizmeti” projeleri hakkında detaylı bilgilere yer verildi. Programın son bölümünde, katılımcıların AB proje başvuru formunun doldurulması konusunda deneyim edinmeleri amacıyla uygulamalı olarak bir LdV Hareketlilik Projesi hazırlama simülasyonu gerçekleştirildi. Simülasyonda, işitme engelliler öğretmenliği yapan 15 öğretmeni İngiltere’de bulunan bir eğitim kurumuna dört haftalığına eğitime gönderilmesini öngörüldü ve katılımcılara proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla, yabancı ve yerel ortaklık tesis edilmesinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konularında tavsiyelerde bulunuldu.

 

Eğitimin etkinliğini ölçmek amacıyla katılımcılara dağıtılan anket sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, programın katılımcılara son derece yararlı olduğu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konularına katılımcılara farklı bir bakış açısı kazandırdığı, ancak eğitimin süresinin daha uzun olması önerildiği tespit edildi.

 

Haber video için tıklayın.
Haber Listesine Dön Okuma: 2856

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016