Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Haklarını Bil, Tabularını Sil' İsimli Proje Hibe Almaya Hak Kazandı

Gençlik Programı Eylem 1.3 Gençlik Demokrasi Projeleri kapsamında Antalya Kepez İlçesi Gençlik İnsiyatifi Geliştirme Grubu, “Haklarını Bil, Tabularını Sil (Learn Your Rights, Get Rid of Your Taboos)” isimli projesi ile 30.400 Euro hibe almaya hak kazandı.

 

Toplumda aktif bir vatandaş olarak yer almak isteyen gençler tarafından uygulanacak faaliyetlere mali ve teknik destek sağlayan AB Gençlik Programı kapsamındaki Eylem 1.3 Gençlik Demokrasi Projeleri, gençlerin katılımcı yapılara daha fazla dâhil olmasını sağlamayı, kamu kuruluşları ile gençler arasındaki diyalogu geliştirmeyi, gençleri siyasi karar-alma süreçlerine yakınlaştıracak stratejiler üretmeyi ve gençlerin demokratik hayata katılmalarını engelleyen nedenlerle mücadele etmeyi amaçlamaktadır.

 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından yabancı ortak bulmada ve proje yazımında destek verilen ve 2011 yılı Haziran döneminde sözkonusu grup tarafından başvurusu yapılan proje ile gençlere sunulan hizmet kalitesinin artırılması, ulusal ve yerel düzeyde gençlere hizmet sağlayan kuruluşlar arasındaki koordinasyonun sağlanması, gençlik politikalarını üretenler ve yürütenler ile gençlik alanında faaliyet gösteren kuruluş, grup ve akademik çevreler arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır.

 

Projenin yerel ortakları olarak Antalya Döşemealtı Belediyesi ve Antalya Kepez İlçesi Gençlik İnsiyatifi Geliştirme Grubu, yabancı ortakları olarak ise Muscel Association for Education and Culture (Romanya) ve 4Young (Romanya) olarak belirlenmiştir.

 

Projenin üç ana tema üzerinden gerçekleştirilmesi öngörülmüştür:

 

1. Temel (Sosyal ve Siyasal) Haklar ve Aktif Vatandaşlık Atölyesi

2. Hak Savunuculuğu ve Bilgi Edinme Yasası Atölyesi

3. Temsili Demokrasi (Vatandaşlık Görevleri) ve Temsili Oy Kullandırma Atölyesi

 

Proje çerçevesinde Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan gençlerin sosyal aktivelere dâhil edilerek demokratik toplum hayatına adapte olmalarının sağlanması,  aktif vatandaşlığın içeriğini, demokrasi ile ilişkisini, Bilgi Edinme Yasası kapsamında kamu hizmetlerini, temsili demokrasi sisteminin tanımsal boyutunu, pratikteki uygulamalarını öğrenmeleri ve ilk defa oy kullanacak olan gençlere oy kullanma deneyimi yaşatmak amacıyla seçim usullerinin tamamına uygun olarak temsili oy kullanmaları hedeflenmektedir.

 

AB Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından hibe almaya uygun görülen 40.450 Euro toplam bütçeli projenin hibe sözleşmesi 26 Temmuz 2011 tarihinde imzalandı. “Haklarını Bil Tabularını Sil (Learn Your Rights, Get Rid of Your Taboos)” isimli proje Antalya Kepez İlçesi Gençlik İnsiyatifi Geliştirme Grubu tarafından 7 ay süreyle yürütülecektir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1908

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016