Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İli AB UDYK 2011 Yılı 3. Toplantısı

İçişleri Bakanlığı’nın 26.01.2010 tarih ve 115 sayılı Genelgesi gereğince oluşturulan Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu'nun 2011 yılı üçüncü toplantısı 4 Temmuz 2011 Pazartesi günü saat 13.30’da, Antalya Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda yapıldı. Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Yavuz başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Sayın Recep Yüksel ve 85 AB UDYK üyesinin yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel idareler temsilcileri katıldı.

Toplantının birinci oturumunda Valiliğimiz ve Süleyman Demirel üniversitesi işbirliğinde SDü Proje Koordinatörü Gülçin Şatır tarafından düzenlenen Araştırma Destek Programları (Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Destekleri) Bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.  Sunumda, “Araştırma Destek Programlarından Yararlanma Olanakları” konularında katılımcılara bilgi verildi.

İkinci oturumda ise, 2011 yılı itibariyle Antalya ilindeki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarınca gerçekleştirilmekte olan AB ile ilgili çalışmaları ve AB hibelerinden yararlanılarak yürütülen projeler hakkında bilgi içeren sunular arasından seçilen 9 sunum kurumların yöneticileri tarafından yapıldı. Böylelikle kurumlarca gerçekleştirilen projelerin içeriği, yerel ve yabancı ortakları, bütçesi, amacı, hedef kitlesi, süresi gibi konularda kurul üyeleri bilgilendirildi.

Sırayla Sunum Yapan Kurumlar:
1. Kumluca Belediyesi
2. Elmalı Kaymakamlığı
3. Alanya Kaymakamlığı
4. İl Emniyet Müdürlüğü
5. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü
6. Türkiye İş Kurumu Antalya Müdürlüğü
7. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası
8. Alanya Muz üreticileri Birliği
9. Efem Akdeniz Gençlik Derneği

Toplantıda ayrıca, AB katılım sürecinin yerelde daha sağlıklı anlaşılabilmesi, söz konusu çerçevede gerçekleştirilen yasal ve idari reformların tam olarak hayata geçirilmesi ve AB mali kaynaklarının kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel kuruluşlar ve kişiler tarafından verimli kullanılması konularında kurumlarımızın daha etkin hale gelmelerinin sağlanması için Antalya’da ilk kez AB çalışmaları ile ilgili olarak aşağıda belirtilen altı çalışma grubu oluşturulmuştur. Her bir çalışma grubuna en az 10 kamu ve sivil toplum kuruluşunun katılımı sağlanmıştır. Çalışma gruplarının; gerçekleştirilen mevzuat düzenlemelerini il düzeyinde  izlemesi, sorunların tespit edilmesi ve mevzuat değişikliği yapılması gibi çözüm önerilerini kurula sunmakla görevli olması kararlaştırıldı.

Antalya İli AB UDYK Çalışma Grupları Listesi:
1. Tarım ve Gıda Güvenliği Çalışma Grubu
2. Çevre ve Enerji Çalışma Grubu
3. Turizm ve Kültür Çalışma Grubu
4. Sosyal Çalışmalar (Kadın, Engelsiz Yaşam, Gençlik ve Spor) Çalışma Grubu
5. Kurumsal Yapılanma (Kamu Kurumları, Yerel İdareler ve Sivil Toplum Kuruluşları) Çalışma Grubu
6. Proje Yazma, Yürütme ve Destek Çalışma Grubu

 

Toplantıda ayrıca, bundan sonraki süreçte faaliyetlerine başlamak üzere çalışma gruplarının çalışma usul ve esaslarının belirlenerek tüm üye kurumlara bildirilmesi ve çalışma gruplarının başkanlarının, iç yazışmalar sonucu netleştirilmesi kararı alındı. 
Haber Listesine Dön Okuma: 1911

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016