Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB Ekranda IV Programı Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından "AB Ekranda IV" programı proje teklif çağrısı duyuruya çıkmıştır. Program kapsamında, Avrupa Birliği Delegasyonu Türkiye’deki televizyon programlarının yapım ve yayınının eş-finansmanı için proje teklifleri bekliyor. Hibe programı, AB boyutu olan bilgilendirici, açıklayıcı, yaratıcı ve eğlendirici TV programları ile belgeseller, diziler, magazin programları, tüketici programları, sohbet programları (talk şovlar), tartışma programları, oyun programları, animasyon, kurgu vb. türlerinde yayınların yapımını kapsamaktadır.  Bu hibe programı üç yıldır Teklif Çağrıları aracılığıyla verilen ve başarıyla yürütülen "AB Ekranda I, II & III" hibe desteklerinin devamı niteliğindedir.

Programın Hedefi:

Bu teklif çağrısı Avrupa Birliği hakkındaki toplumsal bilgi ve anlayışı geliştiren ve AB politikalarının vatandaşların yaşamlarındaki etkilerini anlatan, katılım sürecini ve sürecin işleyişini açıklayan ve AB üyeliğine destek oluşturan ve AB-Türkiye ilişkileri ve üyelik süreci hakkındaki yanlış kanıları ve mitleri gideren projelere açıktır.

Hibe Miktarı ve Oranı:

Bu çağrı için belirtilen toplam hibe miktarı 500,000 Euro'dur. Hibe programı kapsamında faydalanıcılara minimum 100,000 Euro, maksimum 300,000 Euro tahsis edilecektir. Projelerin toplam maliyetlerinin en fazla %80'ine tekabül eden kısmı finanse edilecektir. Daha fazla hibe talebi söz konusu olduğunda başvuru otomatik olarak reddedilmektedir.

Kimler Başvurabilir:

Proje teklif çağrısına tüzel kişiler, Türkiye'de bulunan ve kayıtlı devlet ve özel ulusal televizyon kanalları, Türkiye'de bulunan ve kayıtlı devlet ve özel ulusal televizyon kanallarıyla ortaklığı bulunan görsel-işitsel yapım şirketleri ve görsel-işitsel üretim kapasitesine sahip haber ajansları başvurabilirler.

Son Başvuru Tarihleri:

Başvurular için son tarih 12 Ağustos 2011 saat 17.00'dir. Son başvuru tarihinden sonra gönderilen başvurular otomatik olarak reddedilecektir.

Proje teklif çağrısı hakkında ayrıntılı bilgiye ve başvuru formlarına aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz.

https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?

http://www.avrupa.info.tr

Posta yoluyla yapılacak ya da elden teslim edilecek başvurular için adres:
Delegation of the European Union to Turkey
Uğur Mumcu Cad. 88, 4th floor
Gaziosmanpaşa, 06700 Ankara. Turkey
Tel: (+90 312) 459 87 00
Fax: (+90 312) 447 47 58
"Broadcasting the EU 4": Reference: EuropeAid/131589/L/ACT/T
Haber Listesine Dön Okuma: 3088

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016