Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Progress - İyi Uygulamaların Değişimine Katkı Proje Teklif Çağrısı

AB'nin gençler için yeni istihdam alanları, eğitim hayatından iş hayatına başarılı bir geçişi teşvik etmeyi hedefleyen, ayrıca genel olarak istihdamda yeni beceriler konularında iyi uygulmaların aktarılması amaçlı hibe programına başvurular sürüyor. Türkiye'den de başvuruda bulunabilen program kapsamında 2 milyon Euro hibe dağıtılacak.

Bu kapsamda, Avrupa Komisyonu  İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü'nün sorumlu olduğu altı fonlama aracından biri olan PROGRESS Programı kapsamında İyi Uygulamaların Değişimine Katkı teklif çağrısı duyuruya çıkmıştır.

Programın Hedefi:

Bu proje teklif çağrısı iki farklı politika alanını kapsamaktadır.

1. Yeni beceriler ve işler için bir gündem
2. Gençlik hareketi

Temel amaçlar; belirtilen politika alanlarında tüm seviyelerde karşılıklı öğrenmeyi teşvik etmek ve en etkin politikaların transfer edilebilirliğini geliştirmektir. (Not: Her bir proje teklifi yukarıdaki alanlardan sadece bir tanesi ile ilgili olmalıdır. Eğer başvuru sahipleri her iki alan için de başvuru yapmak isterlerse, iki farklı proje teklifinin sunulması gerekmektedir.)

Hibe Miktarı ve Oranı:

Bu çağrı için belirtilen toplam hibe miktarı 2.000.000 Euro'dur. Hibe programı doğrultusunda faydalanıcılara projelerinin toplam uygun maliyetlerinin %80'ini geçmeyecek miktarda hibe sağlanacaktır.

Projelerin Başlangıcı ve Süresi:

Projeler hibe anlaşması imzalandıktan sonra en geç 6 ay içerisinde başlamalıdır. Her bir projenin süresi 12 aydan uzun olamaz.

Kimler Başvurabilir:

- Başvuru sahipleri Mali Tüzük'ün 93(1), 94 ve 96(2)(a) maddelerinde belirtilen şartlara uygun olmalıdırlar[1],
- Başvuru sahipleri AB ülkelerinden ya da PROGRESS programına katılan diğer ülkelerden[2] birinde usulüne uygun olarak oluşturulmuş ve kaydedilmiş tüzel kişiler olmalıdırlar,
- Uygun başvuru sahipleri kamu kuruluşları, yarı devlete bağlı kurumlar, yüksek öğretim kurumları, istihdam politikası alanında aktif araştırma enstitüleri olabilirler.

Son Başvuru Tarihleri:

Başvurular en geç 29 Temmuz 2011 tarihine kadar Avrupa Komisyonuna hem elektronik ortamda çevrimiçi kayıt sistemi (SWIM) aracılığıyla, hem de posta yoluyla ulaştırılmalıdır.

Çevrimiçi kayıt sistemine aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz.

https://webgate.ec.europa.eu/swim

Proje teklif çağrısı hakkında ayrıntılı bilgiye ve başvuru formlarına aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz.

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=327&langId=en&callId=306&furtherCalls=yes
Haber Listesine Dön Okuma: 1914

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016