Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Sivil Toplum Diyaloğu-II: Mikro Hibe Programı İkinci Teklif Çağrısı Yayımlandı

Türkiye Cumhuriyeti adına Merkezi Finans ve İhale Birimi, AB politikalarının planlanması ve uygulanmasında karşılıklı bilgi ve en iyi uygulamaların alışverişi ve Türkiye, AB üye ülkeleri ve diğer aday ülkeler arasında diyaloğun teşvik edilmesini destekleyen hibe proje tekliflerini beklemektedir. Hibe projeleri AB’nin Katılım öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında desteklenecektir.

Bu proje, Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu çerçevesinde gerçekleşmesi gereken, küçük ölçekli projelerle (tek seferlik toplantıların organizasyonu/katılımı, konferanslar, seminerler, çalıştaylar, vb.) STK’lara finansal yardım sunulmasını amaçlamaktadır.

Hibe Programı’nda yer alacak projeler aşağıdaki önceliklerden en az birini desteklemelidir:

Farkındalık Yaratma: Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği’nde daha fazla tanınması ve anlaşılmasını amaçlayan projeler. AB üye ülkelerindeki ve Türkiye de dahil diğer aday ülkelerdeki kampanyalara, forumlara, toplantılara vb. katılım ve benzeri etkinlikler.

Tanıtım/Halkla İlişkiler ve Ağ Oluşturma: Başvuru sahibi sivil toplum kuruluşunun etkinliklerini tanıtmayı ve AB üye veya aday ülkedeki benzeri kuruluşla iletişim ağları oluşturarak kuruluşun aktivitelerini güçlendirmeyi amaçlayan projeler. Avrupa Birliği üye ve aday ülkeler ile Türkiye’deki diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ağ oluşturma toplantıları ve benzeri etkinlikler.

Başlangıç Çalışmaları: AB üye ülkeleri ve aday ülkelerdeki kuruluşlar ile profesyonel bağlantıların ve iletişimin kurulmasını amaçlayan projeler. AB üye ülkeleri ve Türkiye de dahil olmak üzere diğer aday ülkelerde problem/ihtiyaç analizleri, stratejik planlamalar ve toplantılar, araştırmalar vb. tamamlayıcı faaliyetleri içeren projeler.

Bir projenin planlanan süresi 4 ayı aşmamalıdır.

Kimler Başvurabilir?

Yerel sivil toplum kuruluşları (Her bir başvuru sahibi sunulan proje alanının, kuruluşun tüzüğünde belirtilmiş olan, çalışma alanı kapsamında olduğunu göstermelidir)

• Maksimum Hibe Miktarı: 5000 €

Hibe tutarı, Projenin uygun maliyetler toplamının %100’ünü karşılayacaktır. Tüm proje maliyetleri başvuru sahibinin muhasebesine kayıt edilmelidir.

• Başvuruların teslimi için en son tarih 31 Mayıs 2011, yerel saat 16.00’dır

Hibe Başvuru Rehberi ve Eklerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.cfcu.gov.tr/news.php?action=show&id=877&lng=tr
Haber Listesine Dön Okuma: 2211

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016