Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Kültür İrtibat Noktası Programı İşbirliği Toplantısı

Kültür İrtibat Noktası (CCP: Cultural Contact Point) Programı ile ilgili olarak 14 Nisan 2011 tarihinde Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde proje geliştirme faaliyetleri için kurumlar arası işbirliği toplantısı düzenlendi. CCP programının tanıtımının ve ilgili kurumların proje fikirlerinin paylaşıldığı toplantıya Antalya ili genelinde kurumsal ve bireysel düzeyde katılım sağlandı.

Kültürel İrtibat Noktası, AB Kültür Programının Türkiye'de yürütülmesi, tanıtılması, eğitim çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve ilgili kuruluşların program üyesi diğer ülkelerdeki kuruluşlarla irtibatının sağlanmasına destek olunması maksadı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuştur. AB Kültür Programına katılmak için ülkemiz tarafından Avrupa Birliği bütçesine ödenecek yıllık maddi katkı payı 1.490.000 Euro olarak belirlenmiştir.

Kültür fonunun tanıtımı ve proje fikirlerinin paylaşılması genel amaçlarıyla, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde iki oturumda gerçekleştirilen toplantının ilk oturumunda, kültür fonunun kısa tanıtımı yapıldı ve ardından katılımcıların kurumlarını ve bu yöndeki faaliyetleri ile hâlihazırda yürütmekte oldukları ya da tasarladıkları projelerinin tanıtımı ile devam edildi.

Tanıtım sonrasında, bu kapsamda yapılacak çalışmalara Antalya Valiliği tarafından proje geliştirme desteği sağlanması hususunda çağrıda bulunuldu. İlgili kurumların belirlediği proje hazırlama ekipleri, proje hazırlama tekniği ve proje yönetim süreçleri konularında bilgi edinebilme imkânına kavuşacaktır. Başlatılan işbirliği sonucunda, CCP programından hibe desteği alabilmek için Antalya ilinden sunulacak projelerin, talep edilen niteliklerde olması ve değerlendirme sürecinde yüksek puan alması hedeflenmektedir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1951

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016