Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı İçin ABGS'ye Proje Başvurusu Tamamlandı

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin "İlerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor" başlıklı programa vereceği hibe desteğine Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, “Antalya AB'ye Hazırlanıyor!” isimli proje ile başvuruda bulundu.

Hazırlanan proje teklifinin genel hedefleri; AB’ye üyelik sürecinin getirdiği yükümlülükler ve bu kapsamda yapılan düzenlemelerin merkezi düzey yanı sıra yerel düzeyde de doğru algılanmasının ve etkin uygulanmasının sağlanması ve adaylık sürecinde Merkezi yönetimin taşra teşkilatının ve yerel yönetimlerin Avrupa Birliği’ne katılım süreci ve Avrupa Birliği müktesebatına uyum çalışmalarından ve bu kapsamda gerçekleştirilen düzenlemelerin takibinden istenilen seviyede haberdar olmalarının sağlanması olarak belirlenmiştir.

Proje kapsamında planlanan faaliyetler arasında, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezinin insan kaynağı ve kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi, AB mali kaynaklarından azami ölçüde yararlanılması için proje kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlayacak eğitimler düzenlenmesi, ayrıca il düzeyinde AB ile ilgili yürütülen proje faaliyetlerinin düzenli olarak izlenebilmesini ve raporlanabilmesini sağlayan web tabanlı bir veritabanı sisteminin oluşturulması yeralmaktadır. Projede ayrıca, AB ve üyelik sürecimiz hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek, önyargıve yanlış algılamaları ortadan kaldırarak konunun kamuoyu tarafından doğru algılanmasının sağlanması amacıyla “Sıkça Sorulan Sorulara” karşılık uzmanlarca verilen cevapların yeraldığı kısa video klipleri ve medya dosyalarının hazırlanması ve ilk etapta Antalya ve İzmir Valilikleri internet sitelerinden yayınlanması, sonrasında tüm illerimize yaygınlaştırılması planlanmıştır. Akdeniz üniversitesi, eğitim ve iletişim faaliyetleri kapsamında projenin yerel ortağı olarak belirlenmiştir.

25 Mart 2011 tarihinde ABGS'ye gönderilen projenin toplam bütçesi bütçesi 88.000 TL olup, bunun 25.000 TL’lik ksımı İl özel İdaresi tarafından sağlanacak eş finansman ile karşılanacaktır. Başvuru sonuçlarının Nisan 2011’de açıklanması beklenmektedir. Kabul edilmesi halinde, proje Haziran 2011 tarihi itibariyle başlayıp 6 ay sürecektir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1777

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016