Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

8 - 10 Yaş Grubu Çocuklar İçin Avrupa Komisyonu Uluslararası Resim Yarışması

2007 yılından beri Avrupa Komisyonu tarafından, gelişen dünyada genç nüfusa yönelik somut bir faaliyetle farkındalık yaratmak amacıyla, toplumsal cinsiyet eşitliği konulu uluslararası resim yarışması düzenleniyor. 2011 yılı çalışmaları Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart'ta başlatıldı ve bu yıl yarışmanın ana teması "Bir zamanlar bir kızla bir oğlan yaşarmış; tek arzuları birlikte çalışarak dünyayı daha güzel bir yer yapmakmış" olarak belirlendi.

Küremizin altı bölgesinden sekiz - on yaş gurubuna mensup kız ve erkek çocuk, kadın ve erkeklerin dünyayı birlikte nasıl daha güzel bir yer hale getirebilecekleri konusundaki düşüncelerini yansıtmaya ve toplumsal cinsiyet eşitliği temasının kendilerinde çağrıştırdıklarını resmetmeye davet ediliyor.

Afrika, Asya, Karayipler ve Pasifik, Güney Amerika, Akdeniz ve Orta Doğu bölgeleri ile AB'nin Avrupalı komşu ülkelerinden yarışmaya katılacak çocuklar, yaptıkları resimleri, ön seçimden geçmek üzere AB Delegasyonlarına gönderecekler. Nihai seçim Haziran'da, Brüksel'deki Avrupa okullarından birinde, yine aynı yaş grubundan Avrupalı çocukların oluşturduğu bir jüri tarafından gerçekleştirilecek. Her bölgeden kazananlara 1.000 € değerinde kitap, bilgisayar veya diğer eğitim malzemelerinden oluşan ödüller verilecek.

Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2011 olan yarışmanın kazananları, Haziran sonunda açıklanacak.

2010 yılı yarışmasına, dünyanın 7 bölgesinden ve 61 ülkeden çocuklar katıldı: Afrika-Karayipler-Pasifik, Asya, Güney Amerika, Akdeniz ve Orta Doğu ile AB'nin Doğu Komşuları da dahil diğer Avrupa ülkeleri. Toplam katılımcı çocuk sayısı 49.000'in üzerindeydi. Tüm finalistlerin ve 14 kazananın resmini içeren kitapçık hazırlandı ve resimler Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Çocuk Müzesinde sergilendi. Kazanan 6 çocuk, Kasım 2010'da Brüksel'de düzenlenen törene katıldı.

Bu yılki yarışma kurallarına erişmek için buraya tıklayınız.

Geniş bilgi için tıklayınız.
Haber Listesine Dön Okuma: 2861

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016