Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Yaya Önceliğini Sağlamak İçin Yaşamboyu Öğrenme Projesi Hazırlama Çalışmaları Tamamlandı

2011 Yılı teklif çağrısı dönemi, Leonardo da Vinci Yenilik Transferi (TOI) Projeleri kapsamında,  Antalya Emniyet Müdürlüğü adına 28 Şubat 2011 tarihinde Ulusal Ajans’a başvurusu yapılmak üzere “Büyük Şehirlerde Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu öğrenme Projesi”  isimli proje geliştirme çalışmaları Merkezimizde tamamlandı.

Sözkonusu proje teklifiyle Avrupa Birliği ülkelerindeki "Yaya önceliği ve Güvenliği" standartlarının Antalya'da uygulanması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Proje, trafik kültürünü yayalara, yaya kültürünü sürücülere öğretmeyi ve yaya önceliği fikrini yenilikçi bir yaklaşımla topluma kazandırmayı öngörmektedir.  Proje kapsamında şehir merkezinde belirlenecek bir caddede, Kaleiçi’nde ve Akdeniz üniversitesi Kampüsünde ‘Yaya önceliği ve Güvenliği’ konusunda pilot bölge düzenlemeleri yapılarak, destekleyici eğitimler ve yaygınlaştırma çalışmalarıyla trafikte yaya önceliği kültürü konusunda farkındalık yaratılması hedeflenmektedir.  Ayrıca, sürücü kursları ve ilköğretim okullarında oluşturulan özel alanlarda öğrencilere eğitimler verilerek, sürücü adayları ve çocukların da yaya kültürünü benimsemeleri sağlanmaya çalışılacaktır.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başvurusu gerçekleştirilen projenin yerel ortakları, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz üniversitesi ve özel Sürücü Kursları Derneği; uluslararası ortakları da Avusturya'nın Viyana şehrinden "die Berater" Unternehmensberatungsgesellschaft mbH Yetişkin Eğitimi ünitesi, İsveç'in Nykoping kentinden Swedish TelePedagogic Knowledge Centre AB isimli büyük ölçekli işletme ve İspanya'nın Barcelona şehrinden a3 Networking Igeniería del Conocimiento, S.L.isimli danışmanlık ve araştırma kurumları olarak belirlenmiştir.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezinde geliştirilen “Büyük Şehirlerde Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu öğrenme Projesi” projesi 28 Şubat 2011 tarihinde Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından Ulusal Ajansa teslim edilmiştir. Başvuru sonuçları Haziran 2011’de netleşmesi beklenen projenin toplam bütçesi yaklaşık 400 bin Euro, toplam hibe ise 300 bin Euro, toplam kurum katkısı bütçenin yüzde 25’i olan 100 bin Euro olarak öngörülmüştür. Teklifin hibe kazanması durumunda proje 01.10.2011 tarihinde başlayıp 24 ay sürecektir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1891

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016