Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

“Antalya Şehir Merkezinde Yaya Önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşamboyu Öğrenme Projesi” Tanıtım Toplantısı Valilikte Yapıldı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nce hazırlanan ''Antalya Şehir Merkezinde Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşamboyu öğrenme Projesi'' Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ın da hazır bulunduğu bir toplantıda projenin yerel ortaklarına tanıtıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sunumda,  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına başvurusu yapılacak olan “Antalya Şehir Merkezinde Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşamboyu öğrenme Projesi” konusunda, projenin yerel ortakları İl Emniyet Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz üniversitesi ve özel Sürücü Kursları Derneği yetkililerine bilgi verildi.

Sunumu gerçekleştiren Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatı ile proje teklifi geliştirme konusunda çalışmaya başladıklarını ifade ederek, geliştirdikleri proje teklifiyle Avrupa Birliği ülkelerindeki "Yaya önceliği ve Güvenliği" standartlarının Antalya'da uygulanması ve yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini bildirdi. Karaçay, projenin trafik kültürünü yayalara, yaya kültürünü sürücülere öğretmeyi ve yaya önceliği fikrini yenilikçi bir yaklaşımla topluma kazandırmayı öngördüğünü kaydetti.

Karaçay, Projenin olası uluslararası ortaklarının Finlandiya'nın Hämeenlinna şehrinden HAMK Uygulamalı Bilimler üniversitesi Mesleki Eğitmen Eğitimi ünitesi, İtalya'nın Roma kendinden ATAC SpA - Azienda per la mobilità del Comune di Roma isimli büyük ölçekli işletme ve İspanya'nın Málaga şehrinden I.P.F. - Iniciativas Para La Formaciòn isimli eğitim kurumları olduğunu açıkladı.

Karaçay, “Proje ile şehir merkezindeki belirlenecek bir caddede ve Akdeniz üniversitesi kampüsünde ‘Yaya önceliği ve Güvenliği’ konusunda pilot bölge olarak gerekli düzenlemeler yapılacak, destekleyici eğitimler ve yaygınlaştırma çalışmalarıyla gerek sürücülere, gerekse yayalara yaya kültürü konusunda farkındalık yaratılacak. Bunların yanısıra, sürücü kursları ve ilköğretim okullarında oluşturulan özel alanlarda öğrencilere eğitimler verilecek. Böylelikle sürücü adayları ve geleceğimiz olan çocuklarımızın yaya kültürünü benimsemeleri sağlanacak” dedi.

Projenin AB hibe programına başvuru aşamasında olduğunu ve başvurunun 28 Şubat 2011 tarihinde  yapılacağını kaydeden Karaçay, başvuru sonucunun Haziran 2011'de belli olacağını ve hibe kazanılması durumunda proje hibe sözleşmesinin de Eylül 2011'de imzalanmasının beklendiğini ifade etti. Karaçay, proje süresinin 24 ay, projenin toplam bütçesinin en fazla 400 bin Euro, toplam hibenin ise 300 bin Euro olabileceğini, bu durumda toplam kurum katkısının toplam bütçenin yüzde 25’i olan 100 bin Euro olarak öngörüldüğünü sözlerine ekledi.
Haber Listesine Dön Okuma: 1753

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016