Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya Valiliği ve ATAUM İşbirliğiyle Gerçekleştirilen AB Sertifika Programı Başladı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nin (CEUPA) "2011: öğrenen Antalya Yılı" eğitim etkinlikleri kapsamında Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) işbirliğiyle düzenlediği beş gün süreli Avrupa Birliği Sertifika Programı başladı.

7-11 Şubat 2011 tarihlerinde Akdeniz üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda verilen eğitime, Valiliğimizce Antalya ili kamu kurum ve kuruluşlarından belirlenen "AB Kurum Temas Personeli" ile İlimizdeki kamu ve sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerden, yerel yönetimlerden belirlenen 125 kişinin katılımı öngörüldü.

Programın açılış konuşmasını yapan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, Antalya'da AB ile ilgili olarak, kamu, sivil toplum ve yerel idareler çalışanlarına bu kapsamda bir programın ilk kez düzenlendiğine değindi ve "öğrenen Antalya" yılı olarak ilan ettikleri 2011 boyunca Avrupa Birliği, AB hibe programları, proje yazma ve proje döngüsü yönetimi konularında eğitimler düzenlemeye devam edeceklerini ve bu suretle ilimizde AB ve projeleri konularında insan kaynağımızın ve kurumsal kapasitelerin güçlenmesine destek vereceklerini duyurdu.

Avrupa Birliği konusunda akademik çalışmalar yürüten seçkin akademisyenler ve konunun uzmanları tarafından verilen seminerlerin yoğun ilgi gösterilen ilk gününde Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih Anabilim Dalı öğretim Görevlisi ve Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Direktörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi ve AB’nin Güncel Sorunları konularını anlattı.

11 Şubat 2011 Cuma'ya kadar devam edecek Eğitim Programının diğer günlerinde Türkiye-AB İlişkilerinin Tarihsel Seyri, AB’nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı, Türkiye-AB Müzakere Sürecinin İşleyişi ve Avrupa Birliği Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi konuları işlenecek ve bu programlardan en az dördüne katılanlara daha sonra düzenlenecek törenle sertifikaları verilecek.

 

Eğitim Programı

7 Şubat 2011
Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi ve AB’nin Güncel Sorunları
Prof. Dr. Çağrı ERHAN

8 Şubat 2011
Türkiye-AB İlişkilerinin Tarihsel Seyri
Yrd. Doç. Dr. Erdem DENK

9 Şubat 2011
AB’nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı
Yrd. Doç. Dr. Erdem DENK

10 Şubat 2011
Türkiye-AB Müzakere Sürecinin İşleyişi
Yrd. Doç. Dr. Tarık OĞUZLU

11 Şubat 2011
Avrupa Birliği Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi
Arzu öZYOL
Haber Listesine Dön Okuma: 2324

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016