Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

İnsandan İnsana 2011 (People to People P2P) Programı Duyurusu

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik müzakereleri çerçevesinde AB tarafından finanse edilen P2P Programı, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarını bölgesel, ulusal ve Avrupa düzeyinde desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, STK’ların AB politika, program, girişim ve en iyi uygulamalarına ilişkin fikir edinmelerini ve genişleme ve ortaklık perspektifinden karşılıklı anlayışın geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere program kapsamında  STK’ların AB kurumlarını, ilgili şemsiye STK’ları ziyarete ederek, bu kurumlar hakkında bilgi edinmeleri ve iletişim ağları oluşturmaları sağlanmaktadır.

Program

P2P Programı yararlanıcı ülkelerdeki AB Delegasyonlarının yardımıyla AB ve genişlemeden sorumlu Genel Müdürlük tarafından finanse edilmektedir. Program aday ülkeler (Türkiye, Hırvatistan ve eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti) ve potansiyel aday ülkelere (Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova [BM Güvenlik Konseyi’nin 1244 sayılı kararı uyarınca], Karadağ ve Sırbistan) yönelik olarak hazırlanmıştır.

P2P Programı’nın hedef grubu başta hükümet dışı kuruluşlar olmak üzere sendikalar ve işveren örgütleri (sosyal ortaklar), meslek örgütleri, yardım kuruluşları, kiliseler ve dini cemaatler vb.’dir.

Program kapsamında iki tür faaliyet desteklenmektedir:

1) Birden fazla faydalanıcıya yönelik çalışma ziyaretleri:  Çalışma ziyaretleri bölgesel düzeyde ve Avrupa genelinde diyalog ve sınır ötesi iletişim ağları kurulmasına yardımcı olur. Büyük bir kısmı Brüksel’e gerçekleştirilen bu çalışmalar kapsamında AB kurumları ziyaret edilir.

2) Bir ülkeye yönelik etkinlikler: Yalnızca bir ülkenin yararına düzenlenir. Brüksel’de ya da bir yararlanıcı ülkede düzenlenen bu etkinlikler o ülkeden 30 ila 50 katılımcıyı bir araya getirir.

Etkinlik tarihleri ve daha fazla bilgi için tıklayınız.
Haber Listesine Dön Okuma: 1722

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016