Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

UNIFEM Hibe Desteği için Adolescents in Action Projesi ile Merkezimiz Başvuruda Bulundu

"2012: Proje Zengini Antalya" sloganıyla yola çıkan Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu’nun (UNIFEM) kadına yönelik şiddetin engellenmesi konulu ulusal ölçekli programlara vereceği hibe desteğine Antalya Valiliği adına "Adolescents in Action" adlı bir proje teklifiyle başvuruda bulundu. Hibe desteği ile ilgili olarak proje geliştirme faaliyetleri için Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezinde Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen kurumlar arası işbirliği toplantılarının ardından Merkezden ve Antalya İlindeki paydaş kurumlardan altı kişilik bir proje geliştirme ekibi kuruldu. Merkezimiz koordinatörlüğünde hazırlanan proje teklifinin, talep edilen niteliklerde olması ve değerlendirme sürecinde yüksek puan alması için yapılan yoğun çalışmaların ardından proje başvurusu 20 Ocak 2011 tarihinde UN Trust Fonuna elektronik olarak gönderildi.

Projenin genel amacı, ilköğretim ve lise düzeyindeki gençlerin ve gençlerin ailelerinin kadına karşı şiddet, cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında bilinçlendirilmesi yoluyla kadına karşı şiddetin önlenmesi olarak belirlenmiştir. Bu amacın gerçekleştirilmesinde Antalya, Isparta, Burdur ve Konya illerinde faaliyet gösteren kamu kurumlarının, eğitim ve danışmanlık şirketlerinin, sivil toplum kuruluşlarının projeye katkıları öngörülmüştür.

Projenin hedef kitlesi, 4 ilde yer alan 9 ilköğretim okulunda, 9 lisede öğrenim gören ve 9 yetiştirme yurdu ile 9 çocuk ve gençlik merkezinde kayıtlı olan 4500 gençten ve onların ailelerinden oluşmaktadır.

3 yıl olarak öngörülen proje süresince, eğiticilerin eğitimi, akran eğitimi, yaşayan kütüphanenin oluşturulması, eğitim materyallerinin ve e-öğrenme modüllerinin hazırlanması, seminer ve konferanslar düzenlemesi, danışmanlık hizmeti verilmesi, kapasite geliştirme faaliyetlerinin geliştirilmesi, veri toplama ve etki analizleri gibi kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi yeralmaktadır.

Proje kapsamında kurulması zorunlu olan İnsan Hakları öğrenci Kulüplerinin Etkinlik Planlarında, okullarda kadına karşı şiddet, kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konularında müfredatın ve toplum hizmeti içeriğinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Projenin sürdürülebilirliği açısından bu çalışmaların İlçe Milli Eğitim, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Milli Eğitim Bakanlığı stratejik planlarına dâhil edilmesi için çalışmalar öngörülmektedir.

Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu’nun (UNIFEM) kadına yönelik şiddetin engellenmesi konulu ulusal ölçekli programlara vereceği hibe desteğine yönelik proje başvurularının ön eleme sonuçları Mart ayı içerisinde duyurulacaktır.
Haber Listesine Dön Okuma: 1771

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016