Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi Konulu Hibe Desteği İçin Proje Geliştirme Çalıştayı

Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu’nun (UNIFEM), kadına yönelik şiddete karşı ulusal ölçekli programlara vereceği hibe desteği ile ilgili olarak 30 Aralık 2010 tarıihinde Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde proje geliştirme faaliyetleri için kurumlar arası işbirliği toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'nden Genel Koordinatör Baki Karaçay ile Proje Geliştirme Sorumlusu Pınar Derya Doğruyol, Proje Asistanları Berna öztekin ve Kathrin Sheifert; Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Koordinatörü Serap Yılmaz ile Uluslararası İlişkiler Şube Müdürlüğü Proje Yöneticisi Eylem Sayın; Akdeniz üniversitesi'nden İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gülser Kayır, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Gözde Yirmibeşoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – TV Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Fadıl Sözen, Antalya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kamile Kukulu, Antalya Sağlık Yüksekokulundan Araştırma Görevlileri Gamze Teskereci ve öznur Körükcü, öğretim üyesi Mutlu Dirlik; Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü R.Akif Aktuğ, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Zeytinköy Projesi Koordinatörü Fehime Yüksel, Antalya İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden Müdür Yard. Kıymet Ulutaş ve Memur İrem Atsak, Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Koordinatör Ayşe Sap, Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nden Gönüllü Emine Yalçın ve Avukat Mustafa Furat ile Arden Danışmanlık Şirketi Eğitmen ve Danışmanı Deniz Gökkuş katıldı.

Antalya Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıda, kadına karşı şiddetin engellenmesi ile ilgili olarak Antalya'da yapılmakta olan ve planlanan çalışmalar yanısıra, katılımcı kurumlar arasındaki muhtemel işbirliği alanları görüşüldü. İki saat süren toplantıda, Antalya İl Eminiyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili diğer kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklığıyla Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz üniversitesi tarafından sözkonusu program için projeler geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu ve hazırlanacak projelerde, şiddete maruz kalmış kadınlara, kamu görevlilerine ve öğrencilere eğitim verilmesi yoluyla kadına karşı şiddetin engellenmesi konusunda farkındalık düzeyinin artırılmasının önemi üzerinde duruldu. Hazırlanacak projelerde ağ oluşturma, belgesel hazırlama, web sitesi kurma, drama atölyeleri gibi etkinlikler düzenlenmesi öngörülüyor. Bu kapsamda yapılacak çalışmalara Antalya Valiliği tarafından proje geliştirme desteği sağlanması kararlaştırıldı. Söz konusu destek kapsamında ilgili kurumların belirlediği proje hazırlama ekipleri proje hazırlama tekniği ve proje yönetim süreçleri konularında bilgi edinebilme imkânına kavuşacaklar.

Sürdürülen işbirliği sonucunda, kadına karşı şiddetin engellenmesi programından hibe desteği alabilmek için Antalya ilinden sunulacak projelerin, talep edilen niteliklerde olması ve değerlendirme sürecinde yüksek puan alması hedefleniyor.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, toplantı hakkında hazırlayacağı ve katılımcı kurumlara ileteceği rapor ile, önümüzdeki günlerde sonuçlandırılacak proje geliştirme faaliyetlerini bir takvime bağlayacak. Hibe programına başvuru için son tarih 20 Ocak 2011.
Haber Listesine Dön Okuma: 2433

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016