Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

BAKA, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde

BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Alaattin özyürek ve BAKA Proje Hazırlama, İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Sinan Mesuter, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Baki Karaçay’ı ziyaret ederek bir değerlendirme toplantısı yaptı.

BAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın yönlendirmesiyle gerçekleştirilen toplantıda, iki kurum arasındaki muhtemel işbirliği alanları görüşüldü. Bu kapsamda, BAKA’nın Antalya-Isparta ve Burdur illerinde yapılacak yatırımlara sağlayacağı proje bazlı mali destekler konusunda, iki Kurum tarafından ortak teknik eğitim programlarının yürütülmesi kararlaştırıldı. Söz konusu eğitimlerde, yatırımcılar proje hazırlama tekniği ve proje yönetim süreçleri konularında, alanında uzman kişilerden ve ilk elden bilgi edinebilme imkânına kavuşacaklar. Eğitimler sonunda, yatırımcıların BAKA’ya mali destek alabilmek için sunacakları yatırım projelerinin, talep edilen niteliklerde olması ve bu şekilde projelerin onaylanma sürecinin hızlandırılması hedeflenmekte.

Toplantıda, yatırımcılara yönelik söz konusu teknik eğitim programına, üniversiteden öğretim görevlilerinin yanı sıra, mâli konularda yetkin özel sektör uzmanların da dâhil edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması kararı alındı. Eğitim programlarına özel sektör yatırımcılarından geniş katılım sağlanması için, proje teknik destek ilanlarının, BAKA’ya ilave olarak ilgili diğer kurum ve kuruluşların web sitelerinde de duyurulmasının önemi üzerinde duruldu.

Toplantı sonunda BAKA personeli ile Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi uzmanları tanışarak, Antalya’da yapılacak yatırımlara sağlanabilecek katkılar konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

BAKA, Antalya-Isparta ve Burdur illerindeki yatırımcılara yönelik proje hazırlama eğitimi programını, önümüzdeki günlerde detaylandırarak belli bir takvime bağlayacak. Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların katkılarıyla son hali verilecek programın detayları kamuoyu ile paylaşılacak.
Haber Listesine Dön Okuma: 2862

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016