Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Denetimlerde Çevresel Gürültü Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi Açılış Konferansı

Antalya Valiliği'nin sessiz ortak olarak yer aldığı "Denetimlerde Çevresel Gürültü Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi (Improvement of Environmental Noise Management Skills in Audits)" isimli Avrupa Birliği projesinin Açılış Konferansı, 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı.

Konferansa, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Gürültü ve Titreşim Kontrolü Şube Müdürlüğü, Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, AB Bakanlığı Antalya İl Temsilciliği, Antalya Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Akdeniz Üniversitesi ve Çevre Mühendisleri Odası yetkili ve temsilcileri yanısra Proje Koordinatörü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yönetici ve personeli ile Çevresel Gürültü Ölçüm Laboratuvarı çalışanları katılım sağladı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Gürültü ve Titreşim Kontrolü Şube Müdür V. Nuray Hüsmen’in açılış konuşmaları ile başlayan konferans, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdür V. Sezer Kaya’nın “Türkiye ve Antalya’da Çevresel Gürültü Yönetimi” ve Çevre Mühendisi ve Proje Temas Kişisi Nilgün Akbulut Çoban’ın “Projenin Tanıtımı” konulu sunumları ile devam etti.

Projenin Avrupalı ortakları İspanya’dan Madrid Politeknik Ünivetrsitesi (Universidad Politecnica de Madrid), İtalya’dan Floransa Üniversitesi (Universita Degli Studi Di Firenze) ile  İtalya’dan Vie en.ro.se. Mühendislik (Vie en.ro.se.Ingegneria) kurumlarının temsilcilerinin Ülkelerindeki Çevresel Gürültü Yönetim Uygulamalarını anlattığı sunumlarından sonra konferans kapanış konuşması ile sona erdi.

Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim programından 2018 yılında hibe almaya hak kazanan ve 24 ay sürede uygulanacak proje ile çevresel gürültü yönetimi kapsamındaki denetimlerde Avrupa’daki iyi uygulamalara yönelik bilgi paylaşımlarının sağlanması ve bu alanda çalışanların mesleki becerilerinin artırılması hedeflenmektedir.
Haber Listesine Dön Okuma: 4140

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016