Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya Büyükşehir Belediyesi Otobüs Şoförlerine İletişim Becerileri Eğitimi Başladı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından, kısa adı “LLL-Driver” olan Leonardo da Vinci Yenilik Transferi Projesi kapsamında hazırlanan materyallerin kullanıldığı eğitim programlarına başlandı. Eğitimlerin ilki, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce şehir içi toplu ulaşımda kullanılmak üzere Eylül ayında hizmete konan doğa dostu yeni otobüs şoförlerine veriliyor.

İtalya, Yunansitan ve Slovakya’dan üç Avrupalı ve bir yerel ortak (Antalya Şoförler ve Otomobilciler  Odası) ile Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen “Yol Güvenliğini ve Hizmet Kalitesini Artırmak İçin Toplu Taşıma Araç Şoförlerine E-öğrenme ve Uygulamalı Eğitim ile Hayat Boyu öğrenme” isimli LdV projesi kapsamında “Yol Güvenliği” ve “Şoförler İçin Günlük Pratik İngilizce” konulu e-eğitim materyalleri ile toplu taşıt sürücüleri için “İletişim Becerileri” konulu bir kitap hazırlanarak yayınlanmıştı.

Bu çerçevede başlatılan 30 saatlik pilot eğitimler, ilk olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce hizmete konan doğa dostu yeni otobüsleri kullanan 25 şoföre veriliyor. 1–4 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya Dedeman Otel eğitim salonlarında verilen eğitimlerle, engelli rampalarına sahip çağdaş donanımlı otobüslerin eğitimli şoförler ile AB normlarında hizmet vermesi sağlanarak proje amaçlarının gerçekleştirilmesi yolunda önemli bir adım atılmış olacak. Eğitime katılan şoförler, proje kapsamında Eylül ayı içerisinde Slovakya’da verilen “Eğiticiler Eğitimine” katılan eğitmenler tarafından e-eğitim modülü ile web sitesi üzerinden sunulan "Yol Güvenliği” ve “Şoförler İçin Günlük Pratik İngilizce” konulu eğitim materyallerinin kullanımı hakkında bilgilendirilirken, İletişim Uzmanları tarafından da “İletişim Becerileri” konusunda uygulamalı eğitimler alıyorlar. Eğitimler, Slovak proje ortağı ZAS'tan gelen uzmanlar tarafından da izleniyor.

Antalya Valiliği web sitesinden de ulaşılabilen www.lll-driver-project.eu adresindeki proje web sitesi Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Yunanca ve Slovakça olmak üzere beş ayrı dilde sunuluyor. Sitede proje hakkında detaylı bilgilere ve geliştirilen tüm eğitim materyallerine erişilebiliyor. E-öğrenme modülü içerisinde kitaplar ve egzersizler yanısıra, çok sayıda görsel ve işitsel medya dosyaları sunuluyor. Projenin önemli özelliklerden birisi, çok dilli olarak hazırlanan ve sunulan Pratik İngilizce e-öğrenme materyali ve İletişim Becerileri kitaplarının ilk kez toplu taşıt şoförlerine yönelik olarak geliştirilmiş olması. Proje ile şehir içi ulaşım sektöründe çalışan toplu taşıma araç şoförlerinin hayatboyu eğitimi yoluyla, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Antalya ili yanısıra benzer özellikler taşıyan İtalya’nın Sardunya adası başkenti Cagliari şehrinde trafik güvenliğinin artırılması, bununla birlikte toplu taşımacılıkta hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor. Antalya'daki eğitimlerle birlikte aynı materyal kullanılarak Cagliari'de de verilen eğitimler sonrasında başarılı olan katılımcılara sertifika ve araçlarında kullanılmak üzere stikerler verilecek.
Haber Listesine Dön Okuma: 2465

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016