Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Leonardo da Vinci İrtibat Semineri Antalya'da Yapıldı

Leonardo da Vinci Programı kapsamında sunulan ve yürütülen projelerin en önemli hedeflerinden biri güçlü bir ortaklık yapısının oluşturulmasıdır. Yurtdışına bireyleri "gönderen kurumlar" ile bu bireylere yurtdışında kısa süreli çalışma yapma imkânı sunan “ev sahibi ortaklar”ın proje süresince sağlıklı bir ortaklık sürdürmeleri ve bu sürecin projenin bitiminden sonra da sürekli bir dostluk ve çalışma işbirliğine dönüşmesi, projelerin sağlıkla yürütülmesi için temel unsurlardan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu unsurun güçlendirilmesi için diğer program ülkelerinden Türkiye ile ortaklık kurmak isteyen kurum temsilcileri ile ülkemizden proje hazırlamak isteyenleri buluşturularak tanışmalarının ve proje konuları üzerinde çalışma yapmalarının sağlanması amacıyla irtibat seminerleri düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Ulusal Ajans Leonardo da Vinci Program Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen irtibat semineri 25–27 Ekim 2010 tarihlerinde Antalya Porto Bello Otelde yapıldı. Leonardo da Vinci Programının faaliyet alanlarından herhangi birinden (Hareketlilik, Yenilik Transferi, Ortaklıklar, Avrupa Dil ödülü) proje hazırlamak isteyenlere açık olan seminere Türkiye ile birlikte 20 ülkeden toplam 80 kişi katıldı. Programda Antalya Valiliği adına açılış konuşmasını yapan ve farklı ülkelerden gelen konuklara hoşgeldiniz diyen Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay, katılımcıların çalışmalara ne denli odaklandıklarını gördüğünü fakat bu durumun, zengin tarihi, cömert doğası, güleryüzlü insanları ve lezzetli mutfağıyla Akdenizin büyüleyici şehri Antalya'da olduklarını unutturmamasını dilediğini söyledi ve günümüz dünyasında güçlü ortaklıklarla işbirliklerinin önemi üzerinde durdu. İngilizce olarak yaptığı konuşmasında çok uluslu proje uygulamalarında başarının büyük orada kurulan ortaklıkların gücüne, uluslararası işbirliklerinin sürdürülebilirliğinin ise tesis edilen yakın dostluklara bağlı olduğunu vurgulayan Karaçay, "Memnuniyetle belirtmeliyim ki Valiliğimiz, AB ülkeleriyle işbirliğine ve AB projelerine özel bir önem vermektedir" dedi ve 2006 yılında kurulmuş bulunan Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi sayesinde Avrupalı ortaklarla projeler geliştirip, yürüttüklerini ve Antalya'da proje yapmak isteyen kamu ve sivil toplum kuruluşlarına projelerinin kalitelerini iyileştirmede ve ortak bulmalarında yardımcı olduklarını söyledi. Antalya'da yürütülen Leonardo da Vinci Yenilik Transferi projelerine de değinen Baki Karaçay, halen yürütülen “Collaboration Is Everything [İşbirliği Herşeydir]” isimli gençlik projesinin adıyla bir mesaj vermek istediklerini; bu güzel şehirle irtibatlarının kopmamasını isteyen ve güçlü bir proje ortağına ihtiyaç duyanlarla işbirliğine her zaman hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Seminer, iyi uygulama örneklerinin sunumu ve sonrasında oluşturulan çalışma grupları sayesinde yeni proje fikirlerinin tartışıldığı ve ortaklıkların tesis edildiği platformlar ile Ulusal Ajans Leonardo da Vinci Program Koordinatörlüğünün yönetiminde 27 Ekim'e kadar devam etti.
Haber Listesine Dön Okuma: 1837

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016