Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB Bakanlığı Tarafından Antalya'da STK’lara Yönelik Proje Hazırlama Eğitimlerinin İlki Yapıldı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Yerel Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin ve Kamu-STK İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik olarak Avrupa Birliği Bakanlığına Teknik Destek Projesi” kapsamında, Şubat-Nisan 2017 döneminde Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya il temsilciliği tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik “STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri” ve “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimleri”nin ilk ayağı 27 Şubat - 1 Mart 2017 tarihlerinde Hillside Su Hotel ve 9-10 Mart 2017 tarihinde Akra Barut Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitimlerde Antalya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu çalışanları ile birlikte kamu kurumlarında görev yapan personelden de katılımcılar yer aldı. Programın ilk gününde CEUPA Koordinatörü Baki Karaçay tarafından yerel düzeyde uygulanan AB projelerinin kazanımları konulu bir bilgilendirme yapıldı. Devamında Avrupa Birliği Bakanlığı’nın görevlendirdiği eğitmenler ile 3 + 2 gün olarak sürdürülen toplam 5 günlük programda, yoğunluklu olarak uygulanan proje deneyimlerinden bahsedilerek, başarılı proje hazırlama ve uygulamaları için yardımcı olacak ipuçları dile getirildi. Analiz grup çalışmalarına da yer verilen eğitimde Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı ile Proje Döngüsü Yönetimi Aşamaları üzerinde duruldu. CEUPA Koordinatörü Baki Karaçay'ın katılımıyla programın son gününde gerçekleştirilen Soru-Cevap bölümünün ardından katılımcılara “Katılım Belgesi” verilerek iyi temennilerle eğitim sonlandırıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya il temsilciliği tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimleri”nin ikincisi 10 - 22 Nisan 2017 tarihleri arasında 3 + 2 gün olarak devam edecek.
Haber Listesine Dön Okuma: 1619

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016