Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

LLL-Driver Projesi E-Eğitim Programı Yaygınlaştırma Konferansı Antalya'da Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından, kısa adı “LLL-Driver” olan AB projesi kapsamında hazırlanan eğitim materyallerinin ve eğitim programlarının tanıtıldığı “Yaygınlaştırma Konferansı” Antalya’da gerçekleştirildi. 29 Eylül 2010 tarihinde Antalya Crowne Plaza'da gerçekleştirilen konferansa, projenin koordinatörlüğünü yürüten Antalya Valiliği ve projenin yerel ortağı Antalya Şoförler ve Otomobilciler  Odası yetkilileri yanısıra, İl ve İlçe belediyelerinden temsilciler, Antalya'da toplu taşımacılık sektörüyle ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları yönetici ve temsilcileri, toplu taşımacılıkta ve AB proje faaliyetlerinde çalışanlar ile basın mensupları geniş bir katılım sağladı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Mehmet YAVUZ, kısa konuşmasında CEUPA’nın önemine değindi ve bu projenin toplu taşımacılıkta kalite iyileşmesine yapacağı katkıya inandıklarını ve bunu desteklediklerini belirtti. Daha sonra söz alan Antalya Şoförler ve Otomobilciler  Odası (AŞOO) Başkanı Mehmet Ali ALKAN, bu proje ile şoförlerimizi AB uyum çalışmalarında öngörülen seviyeye bir adım daha yaklaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından, önce Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nin yürüttüğü çalışmalar konusunda katılımcıları bilgilendiren Valilik AB Projeleri Genel Koordinatörü Baki KARAÇAY, daha sonra yaptığı sunumla LLL-Driver isimli AB projesinin yapısını ve ortaklarını tanıttı, ayrıca proje kapsamında bugüne dek gerçekleştirilen faaliyetleri sıraladı.  Projeyle toplu taşıma araç şoförlerine yaşam boyu eğitim fırsatı yaratıldığını ifade eden Genel Koordinatör Baki KARAÇAY, “Yol Güvenliği” ve “Şoförler İçin Günlük Pratik İngilizce” konularında geliştirilen e-eğitim materyalleri ile Toplu Taşıt Sürücüleri İçin hazırlanmış “İletişim Becerileri” konulu kitap hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

İtalya, Slovakya ve Yunansitan'dan üç Avrupalı ve bir yerel ortak (Antalya Şoförler ve Otomobilciler  Odası) ile Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen “Yol Güvenliğini ve Hizmet Kalitesini Artırmak İçin Toplu Taşıma Araç Şoförlerine E-öğrenme ve Uygulamalı Eğitim ile Hayat Boyu öğrenme” isimli Avrupa Birliği projesi faaliyetlerine 2009 yılından beri devam ediliyor. Proje kapsamında geliştirilen Yol Güvenliği” ve “Şoförler İçin Günlük Pratik İngilizce” e-eğitim materyalleri proje web sitesi üzerinden kullanıcılara sunulurken, Toplu Taşıt Sürücüleri İçin hazırlanmış “İletişim Becerileri” konulu kitap hem web sitesinde yayımlanıyor, hem de Antalya’da ve İtalya’nın Sardunya adasında şehiriçi taşımacılıkta çalışan şoförlere verilecek uygulamalı eğitimlerde kullanılacak.

Konferansın ikinci bölümünde söz alan ve Eylül ayı içerisinde Slovakya’da verilen Eğiticiler Eğitimine katılan Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Aşır SAKİK, Proje Teknik Asistanı ve İngilizce Eğitmeni Levent DEMİR, sırasıyla e-eğitim modülü ile web sitesi üzerinden sunulan "Yol Güvenliği” ve “Şoförler İçin Günlük Pratik İngilizce” konulu eğitim materyallerinin içeriği hakkında katılımcıları bilgilendirirken, İletişim Uzmanı Tunahan ATÇILAR İletişim Becerileri kitabının içeriğini tanıttı, ayrıca Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Sekreteri Şeref TEZCAN önümüzdeki günlerde şoförlere yönelik olarak başlatılacak pilot eğitimler hakkında açıklamalarda bulundu.

www.lll-driver-project.eu adresinden erişilebilen proje web sitesi beş dilde sunuluyor. Sitede proje hakkında detaylı bilgilere ve geliştirilen tüm eğitim materyallerine erişilebiliyor. E-eğitim modülü içerisinde kitaplar ve egzersizler yanısıra, çok sayıda görsel ve işitsel medya dosyaları sunuluyor.  Projenin önemli özelliklerden birisi, çok dilli olarak hazırlanan ve sunulan Pratik İngilizce ve İletişim Becerileri kitaplarının ilk kez toplu taşıt şoförlerine yönelik olarak geliştirilmiş olması. Proje ile şehir içi ulaşım sektöründe çalışan toplu taşıma araç şoförlerinin hayatboyu eğitimi yoluyla, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Antalya ilimizde trafik güvenliğinin artırılması, bununla birlikte toplu taşımacılıkta hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor. Antalya'da ve Sardunya adasının başşehri Cagliari'de gelecek haftalarda başlayacak sözkonusu pilot eğitimler sonrasında başarılı olan katılımcılara sertifika ve sticker'lar verilecek.

Proje hakkında geniş bilgi için: http://www.lll-driver-project.eu/
Haber Listesine Dön Okuma: 2383

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016