Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

LLL-Driver Projesi Yönetim Kurulu 4. Toplantısı

Leonardo da Vinci Yenilik Transferi Projeleri kapsamında, koordinatörlüğü Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen “Yol Güvenliğini ve Hizmet Kalitesini Arttırmak İçin Toplu Taşıma Araç Şoförlerinin E-öğrenme ve Uygulamalı Eğitim İle Hayat Boyu öğrenme” adlı projenin Yönetim Kurulu dördüncü toplantısı İtalya'nın Cagliari şehrinde gerçekleştirildi.

8-10 Eylül 2010 tarihlerinde gerçekleşen çalışma toplantısına, kısa adı CEUPA olan koordinatör kuruluş Antalya Valiliği Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'nden proje koordinatörü ve teknik asistanı ile birlikte proje ortakları ZAS (Slovakya), IDEC (Yunanistan), TDM2000 (İtalya) ve AŞOO (Türkiye)’den proje yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda, 31 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Slovakya’da gerçekleştirilen “Eğiticlerin Eğitimi” değerlendirilerek, yol haritası üzerinden bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara yönelik yeni adımlar atıldı, proje kapsamında hazırlanan eğitim materyallerinin tanıtımı için düzenlenecek yaygınlaştırma konferansları ile İtalya ve Türkiye’de şoförlere verilecek eğitimler konusunda ortak kararlar alındı. Buna göre 29 Eylül 2010 tarihinde Türkiye'de bir yaygınlaştırma konferansı düzenlenecek ve ardından Ekim ayı içerisinde İtalya ve Türkiye’de şoförlere yönelik pilot eğitimler verilmeye başlanacak.

Toplantının ikinci gününde İtalyan medyasının katılımı ile yapılan basın toplantısında Proje Genel Koordinatörü Baki Karaçay ile Yunan ortak Sofia Spiliotopoulou ve İtalyan ortak Angelica Perra çok uluslu olarak yürütülmekte olan sözkonusu AB projesinin kısa bir tanıtımını yaparak ortakların rol ve sorumlulukları yanısıra geliştirilen eğitim materyallerinden bahsettiler ve toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını cevapladılar. Aynı gün Cagliari Bölgesel Yönetimi Eğitim Bakanı ziyaret edilerek projenin eğitim ve kültürlerarası boyutları üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu; ayrıca Cagliari Belediyesi tarafından yürütülen toplu taşımacılık elektronik yönetim merkezi faaliyetleri yerinde incelendi. Toplantının sonunda Eylül ayından itibaren gerçekleştirilecek faaliyetler ele alınarak her biri için tarihler belirlendi ve görev dağılımı yapıldı.

Halen "Trafik Güvenliği" ve "Günlük Pratik İngilizce" konularında ICT tabanlı hazırlanmış e-eğitim modülü, kısıtlama olmaksızın proje web sitesi üzerinden tüm ziyaretçilerin kullanımına sunulmuş bulunuyor. Ekim ayı içerisinde Türkiye'de ve İtalya'da başlatılacak olan toplu taşıt şoförlerine yönelik "iletişim becerileri" konulu eğitimlere ise, Antalya’dan ve İtalya’nın Cagliari kentinden yirmibeşer şoför katılacak. Antalya'da Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle Antalya Valiliği tarafından, İtalya'nın Cagliari şehrinde TDM2000 Derneği ve Cagliari Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan yol güvenliği ve iletişim becerileri konulu eğitimler sonrasında yapılacak törenle başarılı şoförlere sertfikaları verilecek.

Proje hakkında detaylı bilgiyi http://www.lll-driver-project.eu adresindeki proje web sitesinden okuyabilirsiniz.
Haber Listesine Dön Okuma: 1819

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016