Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

İl Göç İdaresi Uzmanlarıyla AB Hibe Programları Bilgilendirme Toplantısı

Yerel düzeyde ilgili kurum ve kuruluşların Avrupa Birliği ve uluslararası hibe programlarından daha etkin yararlanmalarını sağlamak amacıyla Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları devam ediyor. Bu kapsamda, 1 Aralık 2015 Salı günü CEUPA tarafından, geçtiğimiz Mayıs ayında faaliyetlerine başlayan Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü uzman ve diğer çalışanlarına yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uyum ve İletişim Çalışma Grubunun organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıya CEUPA Yöneticisi Baki Karaçay konuşmacı olarak katıldı.

17 Kasım 2015 tarihinde Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu'nda İl Göç İdaresi Müdürlüğü uzmanlarıyla CEUPA uzmanlarının biraraya gelerek gerçekleştirdikleri önceki toplantıda alınan karar üzerine yapılan bilgilendirmede Karaçay, Valilik AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun yapılanması, gerçekleştirilen AB projeleri, bu alandaki eğitimler, diğer etkinlik ve organizasyonlar ile yerel düzeydeki kurumların yararlanabildiği Avrupa Birliği Hibe Programları hakkında bilgi verdi. Bizzat hibe sözleşmelerini imzalamak suretiyle koordinatör ya da ortak kuruluş olarak 2008 yılından beri Antalya Valiliği'nin yürüttüğü 16 AB projesinden bahseden Karaçay, deneyimleri ışığında projeye dayalı çalışma kültürünün benimsenmesinde karşılaşılan sorunları, nedenlerini ve çözüm yollarını anlattı.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda yapılan ve bir saat süren toplantıda Karaçay, AB hibeleriyle yerelde uygulanan projelerin sürdürülebilirlik anlamında güçlenmesine ihtiyaç olduğuna, ancak yine de bu projeler sayesinde özellikle son on yılda toplumda güçlenen farkındalıkların sonuçlarının sosyal yaşama dair temel değerlerde çağdaşlaşma yönünde görülmeye başladığının altını çizdi.

Toplantıda, günümüzde tüm dünyayı ilgilendiren sorunlardan biri haline gelen ve Avrupa ülkelerini de yakından ilgilendiren göç konusunda uzmanlaşan personelin yerelde karşılaşılan sorunları analiz etmede öncü olabileceği ve çözüm önerileri sunacak projeler geliştirebileceği konusunda fikir birliğine varıldı. Antalya Il Göç İdaresi personelinin sorularının cevaplanmasıyla devam eden toplantı, 8 Aralık 2015 tarihinde tekrar bir araya gelmek yönünde alınan kararla sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2443

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016