Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA Tarafından Burdur Valiliği'nde AB Hibe Programları ve Proje Yazma Eğitimi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu ve Burdur Valiliği işbirliğinde 18 Kasım 2015 Çarşamba günü 09:30 - 16:00 saatleri arasında, Burdur İl Özel İdaresi Konferans Salonunda “Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi” başlıklı bir günlük program düzenlendi.

AB projelerinin geliştirilmesinde ve yönetiminde ihtiyaç duyulan insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesi için AB hibe kaynaklarından yararlanmak isteyen kurum çalışanlarına yönelik eğitim verilmesi hususunda Burdur Valiliği'nden alınan davet üzerine gerçekleştirilen programa Antalya Valiliği'nden AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı Meryem Zincirli eğitmen olarak katıldı. Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu tarafından açılışı yapılan toplantıya, Burdur Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Vergi Dairesi Müdürlüğü, Burdur Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile merkez ve ilçelerdeki okullar ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan öğretmenlerden oluşan 30 personel katıldı.

Katılımcıların yoğun ilgiyle takip ettikleri programın sabahki oturumunda AB hibe programları için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkânı sağlayacak temel bilgiler verildi. Öğleden sonraki oturumda ise, AB projelerine yönelik yönetim teknikleri ve proje uygulama kriterleri temelinde kapasite gelişimi konusunda katılımcılar bilgilendirildi. Programın son bölümünde, katılımcıların AB proje başvuru formunun doldurulması konusunda deneyim edinmeleri amacıyla uygulamalı olarak bir Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim Projesi hazırlama simülasyonu gerçekleştirildi. Katılımcılara proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla, yerel ve Avrupalı kurumlarla ortaklık tesis edilmesinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi verildi.

Program sonunda yapılan değerlendirmelerde, katılımcılar CEUPA tarafından verilen destekten dolayı teşekkür ederek, programın son derece yararlı olduğunu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konularına farklı bir bakış açısı kazandırıldığını, ancak bir günlük eğitim süresinin yeterli olmadığını ifade ettiler. Yakın gelecekte belirlenecek bir tarihte sözkonusu eğitimin devam ettirilmesi yönünde alınan kararla toplantı sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2396

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016