Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin Dördüncüsü Tamamlandı

Daha önce Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi (VABpro) kapsamında Antalya'da toplam 60 kurum çalışanına 3 ayrı program dâhilinde verilen Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimlerinin ardından gelen yoğun talep üzerine uluslararası hibe programlarından yerel düzeyde daha etkin yararlanılmasına destek olmak adına, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından 20’şer kişilik gruplara verilmekte olan 5 gün süreli ve katılım belgeli PDY Eğitimlerinin dördüncüsü düzenlendi.

24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan eğitime, başvuruda bulunan iki yüze yakın aday arasından farklı kamu, sivil toplum ve yerel yönetim kurumlarıyla üniversitelerden belirlenen 20 kişi katıldı. Söz konusu  katılımcıların temsil ettiği kurumlar arasında İl Dernekler Müdürlüğü, İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Demre Kaymakamlığı, Döşemealtı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi, Konyaaltı Belediyesi, Serik Belediyesi, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Konyaaltı Gençlik Derneği de yer aldı. CEUPA Koordinatörü ve PDY Eğitmeni Baki Karaçay tarafından verilen ve beş gün süren programda CEUPA Proje Uzmanları Meryem Zincirli, Bengü Sayar da örnek birer uluslararası hibe program rehberi ve başvuru formu üzerinden tanıtım ve bilgilendirme bulundu. Ayrıca davet üzerine oturuma katılan Mali Müşavir Kemal Gürsoy da Hibe Programlarındaki bütçe ve harcama konularında deneyimlerini aktardı ve katılımcıların sorularına cevap verdi. Klasik PDY eğitimi içeriklerine ilaveten CEUPA tarafından hazırlanmış ve başarıyla tamamlanmış proje örnekleri üzerinden bilgi ve deneyimlerin de paylaşıldığı, ayrıca aktif katılımcılığın sağlandığı program, 28 Ağustos 2015 Cuma günü kursa beş tam gün devam eden katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2873

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016