Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Antalya'da STK'lar ile Buluşuyor

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından 28 Nisan 2015 Salı günü saat 14.00’da Antalya Hotel Su’da “AB’ye Üyelik Süreci ve Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi” başlıklı Sivil Toplum Diyalog Toplantısı gerçekleştirilecektir. 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın katılımlarıyla  gerçekleştirilecek toplantıda önümüzdeki dönemde üyelik müzakere sürecimizde gerçekleştirilecek çalışmalara sivil toplum kuruluşlarının daha etkin katılım sağlaması için görüş alışverişinde bulunulacak ve Erasmus+ Programı ile Avrupa Birliği ile ilişkilerimiz çerçevesindeki diğer hibe imkânları hakkında katılımcılara bilgi sunulacak. Toplantıda, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, konuşmasının ardından katılımcıların sorularını alarak değerlendirmelerde bulunacak. Bu suretle, AB üyelik sürecimizde Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne katkıda bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a, AB’ye üyelik süreci ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını bulacaklar.

Toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcisi yanısıra, kamu kuruluşlarından, yerel yönetimlerden, iş dünyası kuruluşlarından ve üniversitelerden yetkili, temsilci ve öğrencilerin katılımı beklenmektedir.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından “Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” anlayışıyla düzenlenen diyalog toplantılarının ilki 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da, ikincisi 19 Şubat 2015 tarihinde İzmir’de, üçüncüsü 18 Mart 2015 tarihinde Konya’da ve dördüncüsü 24 Mart 2015 tarihinde Adana’da ve beşincisi 22 Nisan 2015 tarihinde Bursa'da düzenlendi. Toplantılara yüzlerce sivil toplum kuruluşunu temsilen 9000’den fazla kişi katıldı.

Gündemini aşağıda bulabileceğiniz Ântalya toplantısına katılımcı olarak kaydını yaptırmak isteyenlerin, "Ad, Soyad, Kurumu, Görevi, Telefon ve e-posta" bilgilerini "stkantalya@ab.gov.tr" e-posta adresine 24 Nisan 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir.

İlgili Dökümanlar

 Gündem
Haber Listesine Dön Okuma: 2538

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016