Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2013 Yılı 3. Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya ili Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun 2013 yılı 3. toplantısı, 06 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 10:00’da Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu başkanlığında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.Toplantıya Antalya'nın mülki idare amirleri ile yerel yönetim birimleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve temsilcileri yanısıra dinleyicilerden oluşan 80 kişilik bir grup katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecine ve yeni açılan 22. Fasıla değinerek, yeni açılan bu faslın ülkemizin AB sürecindeki çalışmalarına ivme kazandırmasının beklendiğini belirtti. Konuşmasında ayrıca Avrupa Birliği tarafından yürütülen ve aralarında Antalya’nın da bulunduğu 20 pilot ilde uygulanmakta olan “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Geliştirme Projesi (VABpro)” kapsamında Antalya Valiliği’nden 2 kişinin Ankara’da Eğiticilerin Eğitimi faaliyetine katılacağını ve eğitim sonrasında Avrupa Birliği Bakanlığı uzmanları ile birlikte ilimizdeki kamu ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik Proje Döngüsü Yönetimi ve AB işleri konusunda farkındalık eğitimlerine başlanacağını belirtti. Bunun yanında VABpro kapsamında Valilik tarafından sunulan 3 projenin Avrupa Birliği Bakanlığınca uygun görüldüğünü belirterek, bu kapsamda da “Yöneticiler İçin AB Hibe Projeleri Yönetimi”, “AB Rekabet Politikasının Turizm Sektörü Üzerine Etkileri” ve “AB’nin Günlük Hayatımıza Etkileri” konularında önümüzdeki aylarda eğitim faaliyetleri gerçekleştirileceğini ifade eden Karaçay, Valilik AB birimlerinin gerçekleştirdikleri iyi uygulamaları birbirleri ile paylaşmalarına imkan verecek ve AB Bakanlığı ile daha etkin bir iletişim içerisinde olmalarını sağlayacak www.yereldeab.org internet sitesi hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Açılış konuşmasının ardından Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erbaş, “Doğru Gıda Hazırlama ve Beslenme” konusunda kurul üyelerini bilgilendirdi.

Toplantının devamında Akdeniz Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Aykın, 2013 yılında Antalya’da hayata geçirilen ve ABUDYK üyesi kurumlardan belirlenen personele yönelik 3 yıl süreli ‘Sivil Toplum İçin Avrupa Entegrasyon Çalışmaları’ isimli Jean Monnet Avrupa Modülü Projesinin gerçekleşen faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Kurul toplantısı, Vali yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu tarafından 54 saatlik AB Temel Eğitimini başarıyla tamamlayan 19 katılımcıya sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 1786

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016