Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Şehir Eşleştirme Programı Çerçevesinde Ziyaretler Başlıyor

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda Antalya'nın da aralarında yer aldığı 20 pilot ilde yürütülmekte olan ve kısa adı VABPro olan AB projesi kapsamında geçtiğimiz Nisan ayında Antalya, Fransa’nın Picardie Bölgesel Yönetimi ile Lojistik, Turizm- Eko Turizm ve Yenilebilir Enerji temalarında işbirliği yapmak üzere eşleşme anlaşmasına imza atmıştı. Sözkonusu anlaşma çerçevesinde Picardie Bölgesel Yönetimi’ni temsilen görevlendirilen heyet 21 -24 Temmuz 2014 tarihlerinde Antalya’yı ziyaret edecek. Fransız heyette Ekonomik Kalkınma İcra Direktörü Nathalie Van-Schoor, Uluslararası İlişkiler Proje Lideri Karl Touraıs ve Avrupa Komisyonu Picardie Bölgesel Yönetim Temsilcisi Romain Nivelle yeralıyor.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen program kapsamında 22 Temmuz 2014 Salı günü programın genel bir tanıtımı yapıldıktan sonra sırasıyla AB İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Vali Sebahattin Öztürk heyeti Makamında kabul edecek. Öğleden sonraki programda ise heyet lojistik konusunda muhtemel işbirliği alanları hakkında bilgi almak ve ilgili tesisleri yerinde gözlemlemek üzere Akdeniz Üniversitesi'nde verilecek bilgilendirmeye katılacak ve ardından Antalya Liman Başkanlığını ziyaret edecek. Ziyaretin ikinci gününde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ziyaret edilerek, Antalya’nın turizm potansiyeli ve sürdürülebilir turizm konularında bilgilendirme ve karşılıklı görüş alış verişi yapılacak. Aynı gün öğlenden sonra ayrıca Antalya Arkeoloji Müzesi, Aspendos antik kenti ve Antalya’nın golf merkezi Belek ziyaret edilecek. Ziyaretin son gününde ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek Yenilebilir Enerji konusunda görüşmeler yapılacak. Bu kapsamda Güneş Evi ve Ekolojik Eğitim Merkezini ziyaret edecek olan heyet 24 Temmuz 2014 Perşembe günü Antalya Çalışma Ziyaretini tamamlayacak. Program İle ilgili  Basın notunu,Gündemi ve Heyet Listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

4 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Antalya - Picardie Şehir Eşleştirme Programı Hazırlık Toplantısı hakkındaki haber sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Dökümanlar

 Basın Bilgi Notu

 Agenda / Gündem

 Delegation List / Heyet Listesi
Haber Listesine Dön Okuma: 2833

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016