Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2014 Yılı 2. Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya İli Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun (ABUDYK) 2014 yılı ikinci toplantısı 08 Nisan 2014 Salı günü saat 09.30’da Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED) Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Valiliğimizce, Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesinin’’ (VABpro) önemli bileşenlerinden olan ‘Kapasite Geliştirme Faaliyetleri’  kapsamında hazırlanan ‘Avrupa Birliği Politikalarına Uyum Çalışmalarının Günlük Hayatımıza Etkileri’ (VABpolitik) adlı proje çerçevesinde düzenlenen konferans ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kurul toplantısına, AB İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Recep Yüksel, AB Bakanlığı Uzmanları, Antalya'nın mülki idare amirleri ile yerel yönetim birimleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri katıldı.    

Kurul'un açılışını yapan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi’’ (VABpro) kapsamında Valilik olarak yürütülen Kapasite Geliştirme Faaliyetleri ve yine söz konusu proje çerçevesinde yakında başlayacak 3 ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açılış konuşmasının ardından Avrupa Birliği Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı Avrupa Birliği Uzmanı Aysel Çamur, Avrupa Birliği politikalarına uyum çalışmalarının mevcut fasıllarla günlük yaşantımıza getirdiği kazanımlar hakkında, Avrupa Birliği Bakanlığı Siyasi İşler Başkanlığı Avrupa Birliği Uzmanı Abdullah Seçkin Koçak ise İnsan Hakları Alanında Bireysel Başvuru Usulleri konusunda kurulu bilgilendirdi.

Kurul toplantısının kapanış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Avrupa Birliği politikalarına uyum çalışmalarının günlük yaşantımıza getirdiği yenilikler konusunda değerlendirmelerde bulunarak,  bu konudaki sunumları için AB Bakanlığı Uzmanlarına teşekkür etti. Yüksel, Kurul üyelerinden yakında başlayacak 3 ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ ne katılmalarını isteyerek toplantıyı sonlandırdı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2363

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016