Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

VABpro Eğiticilerin Eğitimi Tamamlandı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Antalya’nın da dahil olduğu 20 pilot ilde yürütülen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” (VABpro) kapsamında, illerdeki valilik AB birimi personeline yönelik olarak gerçekleşen ve “Yerelde AB” anlayışını yaygınlaştırmayı hedefleyen eğitimlere bir yenisi eklendi.

Antalya Valiliğinden Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay ile Proje Uzmanı Emre Çalışkan’ın katılımcı olarak yer aldığı ve Ankara’da 11-19 Kasım ve 9-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen “Eğiticilerin Eğitimi Programı” başarıyla sona erdi.

Katılımcıların “Proje Döngüsü Yönetimi”, proje uygulama süreci ve yetişkin eğitimi konularında, bilinçli ve değerlendirme yapabilecek birer eğitici durumuna gelmelerini amaçlayan  ve Dr. Faruk Cengiz Tekindağ ile özlem Yurdanur özgenç tarafından verilen eğitimlerde, Proje Döngüsü Yönetimi, Yetişkin Eğitimi, Eğitim Yönetimi ve Sunum Teknikleri modüllerinin ardından grup çalışmaları yapıldı. Grup çalışmalarında katılımcılar, aldıkları “iletişim teknikleri eğitimini" hazırladıkları projeleri sunumlarında uygulayarak teorik bilgileri pratik deneyime dönüştürdüler.

Eğiticilerin Eğitimi Programının sonunda Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr.Mehmet Cangir katılımcılara başarı sertifikalarını dağıttı.

Adıyaman, Aksaray, Amasya Antalya, Bartın, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Isparta, İstanbul, Karaman, Kahramanmaraş, Manisa, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Yalova'da uygulanan VABpro kapsamında, eğitici havuzu oluşturmak üzere tasarlanan ve her ilden ikişer uzmanın katılım sağladığı sekiz günlük “Eğiticilerin Eğitimi Programı’ndan sonra, sertifikalarını alan katılımcılar, 2014 yılı içerisinde illerinde üç kez "AB Hibleri ve Proje Döngüsü Yönetimi" konulu eğitim çalışması gerçekleştirecekler.
Haber Listesine Dön Okuma: 3117

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016