Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

VABpro Antalya Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda uygulanmakta olan “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” (VABpro) kapsamında Antalya’nın da yer aldığı 20 pilot ilde Mart - Mayıs 2013 tarihleri arasında AB ile ilgili konulardaki öncelik ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla “Eğitim İhtiyaç Analizi” çalışması gerçekleştirildi.

 

Sözkonusu Eğitim İhtiyaç Analizi çalışması Avrupa Birliği Bakanlığı'ndan katılan 8 uzman tarafından Valiliğimiz yanısıra kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ve belediyelerin üst düzey yönetici ve temsilcileriyle gerçekleştirilen mülakatlar, odak grup toplantıları ve çevrimiçi anketler ışığında hazırlandı. Çalışmanın ilk aşamasında, alınan tüm veriler değerlendirilerek "Antalya’da AB İşlerinin Yönetilmesine Yönelik Kapasitelere İlişkin Eğitim İhtiyaç Analizi" taslak raporu hazırlandı.

 

24 Temmuz Çarşamba günü Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezinde düzenlenen Proje Yürütme Kurulu toplantısında sözkonusu Eğitim İhtiyaç Analizi Taslak Raporu değerlendirilerek belirlenen öncelikli alanlar incelendi. Söz konusu Proje Yürütme Kurulunda Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde görevli Proje Yürütücleri yanı sıra, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz üniversitesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İl özel İdaresi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan görevli uzman personel yeralıyor.

 

Toplantıda, Antalya’daki kurum ve kuruluşların Avrupa Birliği hakkında bilgi seviyelerini artırmaya yönelik beceri ve uygulamalara ilişkin öncelikli kapasite oluşturma hedefleri tek tek incelenerek tüm katılımcıların görüş ve önerileri alındı. Yapılan değerlendirmeler göz önünde bulundurularak ABUDYK toplantısında alınan görüşler doğrultusunda son şekli verilecek olan Nihai Rapor 31 Temmuz tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığına sunulacak.

 

Antalya İli Eğitim İhtiyaç Analiz Taslak Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Listesine Dön Okuma: 2638

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016