Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Günü 2013 Antalya Etkinlikleri Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Avrupa Günü 2013 Antalya Etkinliklerinin Valiliğimiz koordinasyonunda  yapılması amacıyla Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında 09 Nisan 2013 Salı günü Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Konferans Salonunda bir toplantı yapıldı. Toplantıya, Valilik AB Projeleri Koordinasyon Merkezi yanısıra Akdeniz üniversitesi Rektörlüğü, EXPO 2016 Antalya Ajansı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Muratpaşa Belediye Başkanlığı, Antalya Devlet Tiyatroları Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB), Perşembe Akşamı Bisikletçileri Gurubu ve Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) yetkilileri katıldı.

 

Açılış konuşmasında Avrupa Günü’nün 2011 yılından beri Antalya’da Valiliğimiz koordinasyonunda çeşitli kurumlarımızın katılımıyla  gerçekleştirildiğinde değinen Vali Yardımcısı Recep Yüksel, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da kutlamalara Antalya’daki kamu ve sivil toplum kuruluşlarının etkin bir şekilde desteğinin ve katılımının gerekliliğine vurgu yaptı. Taslak program üzerinde görüşmelerin yapıldığı toplantıda katılımcı kurum ve kuruluşların Avrupa Günü 2013 Antalya etkinlikleri kapsamında katkı sağlayacağı hususlar karara bağlandı.

 

Antalya’daki kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerle kamuoyunun dikkati Avrupa Günü ve Türkiye’nin AB sürecine çekilmesi ve vatandaşlarda Avrupalılık bilincinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Türkiye’ye aday ülke statüsünün 1999 yılında Helsinki Zirvesiyle verilmesi ile 2000 yılından beri ülkemizde de kutlanmaya başlanan ‘Avrupa Günü’, son yıllarda Antalya’da da Valiliğimiz koordinasyonunda bir dizi etkinlikle kutlanıyor. Bu yıl ilk defa Kaleiçi’nde belirlenen ve o güne özgü olarak Avrupa Sokağı olarak  adlandırılacak sokakta, kurumların AB ile ilgili faaliyetlerini tanıtmaları ve yanısıra birçok aktivite yapılması planlanıyor. 
Haber Listesine Dön Okuma: 2281

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016