Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avusturya'da Verilecek Eğitici Eğitmenliği Programına Katılacak Eğitmenler Belirlendi

Antalya Valiliği koordinasyonunda yürütülen “Yaya önceliği ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme (APPSA)” isimli Avrupa Birliği Yenilik Transferi Projesi kapsamında eğitim faaliyetlerinin birinci aşaması olarak 12-15 Şubat 2012 tarihleri arasında Avusturya’nın başkenti Viyana'da düzenlenecek olan “Eğitici Eğitmenliği” Programına görev alacak proje yerel ortağı kurum çalışanları belirlendi.

 

Alınan başvurular içerisinden uygun bulunan adaylar, 14 Ocak 2013 tarihinde Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'ne davet edilerek Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığındaki komisyon tarafından mülâkata alındılar. APPSA projesinin Uluslararası Koordinatörlüğünü yürüten Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Baki Karaçay ile hibe sahibi kurum İl Emniyet Müdürü adına Proje Yürütücüsü Müdür Yardımcısı R. Akif Aktuğ’un da yeraldığı Komisyon, yapılan mülakatın ardından aşağıdaki 8 asil ve 2 yedek personelin bahsi geçen eğitime katılmak üzere görevlendirilmelerini uygun buldu.

 

1- Cengiz Kurt (İl Emniyet Müdürlüğü)

2- Alim Uçar (İl Emniyet Müdürlüğü)

3- Gülşah Aksoy (İl Emniyet Müdürlüğü)

4- Hayat Ekici (Antalya Büyükeşhir Belediyesi)

5- Emre Çalışkan (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

6- özlem Nemutlu (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

7- Nazmi Acan (Antalya Sürücü Okulları Derneği)

8- Ertürk Karaman (Antalya Sürücü Okulları Derneği)

 

İl Emniyet Müdürlüğü'nden Metin Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Hatice Devrim Yurtbilir yedek olarak belirlendiler.

 

Katılımları uygun bulunan Eğitici Eğitmeni adayları, 2013 yılı Şubat ayında Avusturya’nın Viyana kentinde verilecek 4 günlük “Eğitici Eğitmenliği” kursuna katılmak üzere Valilik tarafından görevlendirilecekler. Projede, söz konusu Eğitici Eğitmenliği programını tamamlayan Eğitici Eğitmenlerinin, yurda dönmelerini müteakiben 2. aşama olarak Antalya'da 50 Eğiticiyi yetiştirmeleri planlanıyor.

 

Eğitim faaliyetlerinin 3. aşamasında ise, ilgili Kurumlar tarafından belirlenen bu 50 Eğiticinin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen İlköğretim Okulları ile Sürücü Okulları Derneği tarafından belirlenen Sürücü Okullarında ve yanı sıra gerek görülen kurumlarda "pilot eğitimleri" başlatmaları planlanıyor. Pilot eğitimlerin 2012-2013 Eğitim-öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilmesi, buralardan elde edilecek sonuçlara göre iyileştirilecek olan uygulama modellerinin diğer okullara yaygınlaştırılması öngörülüyor.
Haber Listesine Dön Okuma: 2464

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016