Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya Valiliği'ne AB Bakanlığı Tarafından Başarılı Ev Sahibi Kuruluş Ödülü

Hayatboyu öğrenme Programı Çalışma Ziyaretleri faaliyeti kapsamında Başarılı Ev Sahibi kuruluşlara ödül vermek ve iyi uygulamaları teşvik etmek amacı ile düzenlenen Çalışma Ziyaretleri Ev Sahipleri Ulusal Günü, 10 Eylül 2012 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda AB Bakanlığı ve CEDEFOP (Mesleki Eğitimin Gelişimi İçin Avrupa Merkezi) tarafından ödüllendirilen beş Başarılı Ev Sahibi Kuruluş arasında Antalya Valiliği de yeraldı.

 

Hayatboyu öğrenme Programı Çalışma Ziyaretleri faaliyeti, katılımcı ülkelerde ilgili kuruluşların, tercih ettikleri konular çerçevesinde  ortalama 10-20 kişilik gruplar için organize ettikleri ziyaretlerden oluşmaktadır. Avrupa Komisyonu’nun her akademik dönem için belirlediği önceliklerin ve eğitim öğretimde takip edilen strateji ve uygulamaların, konunun uzmanı idareci ve eğitimciler ile tartışıldığı söz konusu ziyaretler, her yıl diğer katılımcı ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de  çeşitli kurum ve kuruluşlarca “Ev Sahipliği Faaliyeti” adı altında başarı ile düzenlenmekte olup, bu sayede, her konuda Avrupa ülkelerinden yüzlerce eğitim profesyoneli ülkemizi ziyaret etmektedir. Her akademik dönem için düzenlenen ziyaretler, o döneme ait hazırlanan Katalog ile tüm Avrupa’ya ilan edilmektedir. Ev Sahipliği faaliyetini özendirmek ve kalitesini arttırmak amacıyla Ulusal Ajans tarafından bu yıl “Çalışma Ziyaretleri Ev Sahipliği Ulusal Günü” adı altında özel bir bilgilendirme ve paylaşım günü düzenlendi ve böylece daha önce ev sahipliği yapmış olan kuruluşların temsilcileri ile ev sahipliği yapmak isteyen kuruluşların temsilcilerini bir araya getirerek bilgi alışverişi yapılması sağlandı. Toplantıda ayrıca CEDEFOP tarafından belirlenen beş kuruluşa Başarılı Ev Sahibi Kuruluş ödülleri dağıtıldı.

 

Sözkonusu program kapsamında, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından 14-18 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Çalışma Ziyaretine CEDEFOP (European Centre for the Development of Vocational Training) ve Türk Ulusal Ajansı’nın belirlediği farklı ülkelerden 12 eğitim uzmanı katılmıştı. Katılımcı uzmanların raporları doğrultusunda CEDEFOP tarafından yapılan seçimlerde, amacına uygun ve en etkin biçimde gerçekleştirildiğine karar verilen kurumlar Başarılı Ev Sahibi Kuruluş ödülünü almaya uygun görüldüler. 10 Eylül 2012 tarihinde Avrupa Briliği bakanlığı'nda gerçekleştirilen törende, Antalya Valiliği'nin ödülü, Ulusal Ajans Hayatboyu öğrenme Programı Çalışma Ziyaretleri Program Koordinatörü Necmi Uzun tarafından Antalya Valiliği AB Projeleri Merkez Koordinatörü Baki Karaçay'a verildi. Programda ayrıca katılımclılara Proje Uygulamalarında İnce Beceriler başlığı altında kısa bir bilgilendirme yapan Baki karaçay, çalışmalarının başarısını, birlikte çalıştığı ekibine ve uygulamalarına her aşamada destek veren Antalya Valiliği'ne ve Antalya'daki kurum yönetici ve çalışanlarına borçlu olduğunu ifade etti.

 

Sözkonusu proje hakkında geniş bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.ceupa.gov.tr/project/1/138/1/2011-2012-calisma-ziyareti-ev-sahipligi-projesi.htm
Haber Listesine Dön Okuma: 2531

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016