Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

SGK Antalya İl Müdürlüğünün AB Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı

Hayatboyu öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Hareketlilik projeleri 2012 Teklif Çağrısı döneminde Valiliğimiz tarafından teknik destek sağlanarak Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü Kumluca Merkez Müdürlüğü adına Şubat 2012 tarihinde başvurusu yapılan “Tarım Sektöründe Çalışanlara Hayatboyu Sosyal Güvenlik Projesi (SOIL)” isimli Leonardo da Vinci Hareketlilik proje teklifi hibe almaya hak kazandı. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından yapılan açıklamada SGK Antalya İl Müdürklüğü'nün projesi hibe almaya hak kazananan 320 Hareketlilik projesi içerisinde yeraldı.

Projeyle, Antalya’da tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik uygulamalarından yararlanmalarını ve onların Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıt olmalarını sağlamak amacıyla Hollanda’da tarım sektöründe çalışanlara yönelik sosyal güvenlik uygulamalarının gözlemlenmesi, ilgili sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve kooperatiflerin bu uygulamalardaki rolünün, yasal zorunluluklar ve yaptırımların incelenmesi, katılımcıların eğitiminin Avrupa boyutunun teşvikinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Yerel ortakları Gıda Tarım ve Hayvancılık Kumluca İlçe Müdürlüğü, Akdeniz üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü ve 2717 Sayılı Mavikent Tarım Kredi Kooperatifi olan projenin aracı ortağı NİHA – Hollanda Türkiye Yükseköğretim ve Mesleki Eğitim Vakfı olarak belirlenmişti.

Proje kapsamında Hollanda'da bulunan ev sahibi ortak LTO Noord tarafından 24 Eylül 2012–21 Ekim 2012 tarihleri arasında 20 katılımcıya mesleki eğitim verilecektir. Projenin süresi 14 aydır. Hareketlilik süresi ise 15 katılımcı için 3 hafta, hareketliliğe devam edecek 5 katılımcı için 4 haftadır. Proje süresi 14 Ay olup, toplam kazanılan hibe miktarı 40.570 Euro’dur.

 

Proje, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Taşra Teşkilatı’ndan (İl Müdürlükleri’nden) kabul olan ilk Leonardo da Vinci Projesi olması bakımından büyük önem taşımaktadır. Aynı proje döneminde Türkiye çapında diğer İl Müdürlükleri’nden de başvurular gerçekleştirilmiş ancak; sadece Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün projesi Ulusal Ajans tarafından hibe almaya hak kazanmıştır.
Haber Listesine Dön Okuma: 3353

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016