Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

APPSA Projesi Yönetim Ekibi (PCT) Toplantısı İsveç’in Nyköping Şehrinde Gerçekleştirildi

Antalya’nın trafikte yayalara öncelik verilen bir kente dönüştürülmesi ve kentlileşmesine katkı sağlamak yönünde Vali Dr. Ahmet Altıparmak tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Antalya Valiliği tarafından hazırlanarak İl Emniyet Müdürlüğü adına başvurusu yapılan ve 2011 yılında hibe almaya hak kazanan “Antalya'da Yaya önceliği ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme” isimli Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı (LdV) çok uluslu Yenilik Transferi Projesinin İkinci Uluslararası Proje Yönetim Ekibi (PCT) Toplantısı 24-26 Mayıs tarihleri arsında İsveç’in Nyköping şehrinde gerçekleştirildi.

Projenin Avrupalı üç ortağından biri olan Swedish Pedagogic Knowledge Centre AB’nin ev sahipliğindeki toplantıya Türkiye’den Antalya Valiliği adına Projenin Uluslararası Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Teknik Asistanı Meryem Zincirli, İl Emniyet Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Yunus Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Proje Yürütücüsü Esra Tilkioğlu ve Antalya özel Sürücü Kursları Derneği adına Dernek Başkanı Nazmi Acan ile Eğitmen Ertürk Karaman katıldı. Kısa adı APPSA olan projenin Avrupalı ortakları adına ise Swedish Pedagogic Knowledge Centre AB adına Proje Yürütücüsü Kennet Lindquist ve Araştırmacısı George Cristian  Vlaescu, Avusturayalı ortak dieBerater adına Proje Yürütücüsü Paul Talbot ve İspanyol ortak Networking adına Francisco Cerezo katıldılar.

üç gün süren çalışma toplantısında her bir ortak tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen proje faaliyetlerini içerir proje ilerleme raporları sunuldu, yol haritası üzerinden bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara yönelik görüş alış verişinde bulunuldu ve ayrıca ortaklar arasında işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde yeni adımlar atıldı. Proje kapsamında hazırlanacak eğitim materyallerinin ve eğitim programlarının içeriğinin, projenin yaygınlaştırılması ve kıymetlendirilmesine hizmet etmesi amacıyla hazırlanması öngörülen çoğaltıcı materyallerin tasarımları üzerinde çalışıldı. Proje çerçevesinde, Antalya Valiliği tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye, Avusturya, İspanya ve İsveç’te uygulanan İhtiyaç Analizi Anketlerinin sonuçları değerlendirildi ve sonuçlar üzerinden yapılan analizleri ışığında, hazırlanacak e-öğrenme modülü, modülün hedef kitlesi, kullanılacak yöntemler, e- öğrenme içeriği gibi proje faaliyetlerine dair kararlar alındı. Proje dâhilinde uygulanacak olan eğitimlerin hedef kitleleri ve öncelik sıraları üzerinde çalışıldı, mevcut durum, projeden beklenenler teyit edilerek hem e- öğrenme ve sertifikalı eğitim programları için hedef kitle ve metodoloji netleştirildi. Ayrıca, Avusturyalı proje ortağı temsilcisi Paul Talbot’un hazırladığı “Anket Analizi ve ProCadrin Projesi’nin Sonuçları Işığında Eğitim Müfredatı önerileri” isimli raporu üzerinde çalışmalar yapan yönetim ekipleri, Türkiye’de geliştirilecek Eğitim Programı İçeriğine yönelik sonuçlar elde ettiler. Konunun ve üretilen fikirlerin Türkiye’de toplantıya katılamayan proje ekip üyeleri ve ilgili çalışanlar ile Koordinatör ortak Antalya Valiliği’nin hazırlayacağı çalışmalar ile paylaşılması kararı alındı.

Toplantıda yaya önceliği ve güvenliği konusunda Avusturya’nın Viyana şehrinde gerçekleştirilecek “Eğiticilerin Eğitimi” programının tarihi ile ilgili muhtemel tarihler belirlendi. Ayrıca Proje Koordinatörü Baki Karaçay, Nyköping’deki yerel basına verdiği röportajda proje ve projenin amaçları, beklenen sonuçları ve çıktıları hakkında bilgiler aktardı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2138

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016