Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB’ye Akdeniz Sıcaklığı Projesi

Avrupa Birliği Bakanlığı'nın 2011 yılında uygulamaya koyduğu ve "İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı"nın devamı niteliğinde olan "İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı II - Avrupa Birliği Faaliyetlerine Destek Teklif Çağrısı" kapsamında Antalya Valiliği proje başvurusunda bulundu.

 

2012: Proje Zengini Antalya yılı etkinlikleri kapsamında, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan “AB’ye Akdeniz Sıcaklığı” adlı 20.000 TL bütçeli proje teklifi ile Valiliğin ilde Avrupa Birliği faaliyetlerine ilişkin koordinasyon görevini etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Valilik Avrupa Birliği Birimi teknik altyapısının ve kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesinin yanı sıra Avrupa Birliği mali kaynaklarından azami ölçüde yararlanılması amacıyla ildeki proje üretme kapasitesinin artırılması amaçlanıyor.

 

5 Mart 2012 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı'na sunulan söz konusu proje teklifi ile ildeki Avrupa Birliği hibeleriyle yürütülen proje faaliyetleri hakkında Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen izleme ve raporlamaların, sağlanacak doğru, güvenilir ve sürekli bilgi akışına dayalı olarak yapılabilmesi, ildeki AB projelerinin envanterinin çıkarılması ve bu bilgilerin raporlar ve web sitesi araçları vasıtasıyla kamuoyuna tanıtılması hedefleniyor.

 

Bu amaçla, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi web sitesi üzerinden sunulacak, Antalya ilinde yürütülmüş ve yürütülmekte olan projelere ilişkin doğru ve güvenilir bilgi oluşturmak ve bu bilgiye kolay erişim sağlamak üzere, il bazında AB programlarından yararlanmış kuruluşların proje bilgilerinin derleneceği bir “yazılım” geliştirilmesi planlanıyor. Proje ile ayrıca, Antalya İli AB Temas Kişisi Vali Yardımcısı eşliğinde Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nden 3 proje uzmanının, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Brüksel'de düzenlenecek çalışma ziyaretine katılmaları öngörülüyor.

 

Projenin kabul edilmesi halinde, bu kapsamda verilecek olan 5 günlük AB Sertifika Programına, internet üzerinden kurumlarının proje faaliyetleri hakkında veri girişi yapması öngörülen kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel idarelerden belirlenecek 50 Kurum AB Temas Personelinin katılımı sağlanacak.
Haber Listesine Dön Okuma: 3016

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016