Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Burdur Valiliği'nde AB Hibe Programları ve Proje Yazma Eğitimi

Tarih/ Saat: 18-11-2015 09:30
Eğitmenler:

Baki Karaçay (Avrupa Birliği Bakanlığı Sertifikalı PDY Eğitmeni / CEUPA Koordinatörü )
Meryem Zincirli (CEUPA Proje Uzmanı)


Katılım:

Burdur Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Vergi Dairesi Müdürlüğü, Burdur Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile merkez ve ilçelerdeki okullar ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan öğretmenlerden oluşan 30 personel


Eğitimin Konusu: AB Hibe Programları ve Proje Yazma Eğitimi

Katılımcıların yoğun ilgiyle takip ettikleri programın sabahki oturumunda AB hibe programları için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkânı sağlayacak temel bilgiler verildi. Öğleden sonraki oturumda ise, AB projelerine yönelik yönetim teknikleri ve proje uygulama kriterleri temelinde kapasite gelişimi konusunda katılımcılar bilgilendirildi. Programın son bölümünde, katılımcıların AB proje başvuru formunun doldurulması konusunda deneyim edinmeleri amacıyla uygulamalı olarak bir Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim Projesi hazırlama simülasyonu gerçekleştirildi. Katılımcılara proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla, yerel ve Avrupalı kurumlarla ortaklık tesis edilmesinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi verildi.

Program sonunda yapılan değerlendirmelerde, katılımcılar CEUPA tarafından verilen destekten dolayı teşekkür ederek, programın son derece yararlı olduğunu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konularına farklı bir bakış açısı kazandırıldığını, ancak bir günlük eğitim süresinin yeterli olmadığını ifade ettiler. Yakın gelecekte belirlenecek bir tarihte sözkonusu eğitimin devam ettirilmesi yönünde alınan kararla toplantı sona erdi.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 1454

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016