Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi

Tarih/ Saat: 17-11-2014 10:00
Eğitmenler:

Baki Karaçay (Avrupa Birliği Bakanlığı Sertifikalı PDY Eğitmeni / CEUPA Koordinatörü )


Katılım:

Acar Zeybekoğlu
Barçın Karakaş
Bengü Sayar
Birsen Torun 
Çağlar Bideci
Ebru Tanrıver
Emel Kahraman 
Emin Süha Sayraç 
Fatma Gül Ergin
Gözde Sarı 
Gülay Kayış 
Gülçihan Ulufer Sivrikaya 
Hakan Şimşek
Mehmet Çam
Melehat Özgür 
Necdet Can Erinmezler 
Pınar Mesci
Seren Alicik 
Sezen Gıran Taşçıoğlu
Tuğba Orbay


Eğitimin Konusu: Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi

Yerelde AB işleri için kapasitenin güçlendirilmesini amaçlayan ve AB Bakanlığı koordinasyonunda aralarında Antalya'nın da bulunduğu 20 ilde yürütülen VABpro kapsamında Antalya'da toplam 60 kurum çalışanına 3 ayrı program dahilinde verilmesi planlanan "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin" üçüncüsü tamamlandı. Kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kuruluşlarından katılımcının yer aldığı eğitim, 17-21 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya Valiliği'nde düzenlendi.

Antalya Valiliği AB Projeleri Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay tarafından verilen ve beş gün süren eğitimde, Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Aykın da mantıksal çerçeve matrisi konusunda grup çalışmaları eşliğinde bilgiler verdi. Programda mantıksal çerçeve yaklaşımı adımları üzerinden programların arka planı, sorun ağacı oluşturulması, hedef, strateji, paydaş ve kapasite analizleri uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca gerçek proje öyküleri üzerinden teori ve uygulamalı çalışmalara yer verilen eğitim boyunca başarılı bir proje için dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda ipuçları anlatıldı. Programda Antalya'da uygulanan AB projelerinden edinilen deneyimler ışığında MFİB ve UA tarafından kullandırılan hibe projelerinin kurgusu ve metodolojisi ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, uygulama aşamasının önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerinin inceliklerine değinildi. Eğitimi tamamlayan katılımcılara programın 5. gününde belgelerinin verilmesiyle Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi sona erdi.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2807

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016